Zamknij

Letnie MP w skokach narciarskich bez kibiców: "Nie możemy narażać zawodników"

17.10.2021 15:07
Letnie MP w skokach narciarskich bez kibiców
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich odbędą się bez udziału publiczności - poinformował Wojciech Gumny z Polskiego Związku Narciarskiego. Taka decyzja podyktowana jest m.in. obawami o zdrowie zawodników. Impreza odbędzie się w dniach 28-29 października.

  1. Letnie MP bez kibiców: Dlaczego?
  2. Letnie MP w skokach narciarskich: PROGRAM

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 2021 początkowo miały się odbyć w lipcu na inaugurację Średniej Krokwi w Zakopanem, jednak zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych. Wtedy również miało zabraknąć kibiców. Taką decyzję tłumaczono wciąż trwającymi pracami wykończeniowymi i brakiem możliwości przetestowania obiektu.

Chociaż imprezę przeniesiono na październik, to pojawił się inny powód zamknięcia MP dla publiczności. Chodzi o czwartą falę pandemii COVID-19 i rosnąć liczbą zakażeń.

Letnie MP bez kibiców: Dlaczego?

- Zawody rozgrywane będą na Średniej Krokwi, a ponieważ obiekt nie posiada wydzielonych trybun, nie można obecnie zapewnić odpowiedniego dystansu pomiędzy kibicami a skoczkami. W dobie pandemii COVID-19 i przed igrzyskami w Pekinie nie możemy narażać naszej czołówki na ryzyko zachorowania, stąd taka, a nie inna decyzja - powiedział PAP Wojciech Gumny z Polskiego Związku Narciarskiego.

Tytułów wywalczonych indywidualnie w ubiegłym roku będą bronić Joanna Szwab i Dawid Kubacki.

Letnie MP w skokach narciarskich: PROGRAM

W czwartek 28 października zaplanowane są treningi i kwalifikacje oraz dwie serie konkursowe kobiet i mężczyzn. Kwalifikacje mężczyzn - o ile będą potrzebne - rozpoczną się o godz. 18.45. Jeżeli będzie mniej niż 50 zawodników, odbędzie się tylko seria próbna.

Pierwsza seria konkursowa kobiet zaplanowana jest na godz. 20. Po paniach na rozbiegu staną panowie. Po zawodach na Krokwi odbędzie się ceremonia dekoracji.

W piątek 29 października w programie jest konkurs drużynowy. Seria próbna ma się rozpocząć o godz. 11. Pierwsza konkursowa o 11.45.

RadioZET.pl