Zamknij

Letnie MP w skokach narciarskich: Kiedy się odbędą? Gdzie obejrzeć?

09.07.2021 07:58
Letnie MP w skokach narciarskich 2021
fot. Marek Dybas/REPORTER/EastNews

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 2021 - DATA, GODZINA, PROGRAM, TRANSMISJA. Kiedy i gdzie odbędą się letnie MP w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn? Kto wystąpi? Gdzie obejrzeć na żywo letnie mistrzostwa Polski w skokach?

  • Letnie MP w skokach narciarskich 2021 będą testem przed startem Letniego Grand Prix 2021
  • W zawodach wystartuje 54 skoczków i 13 skoczkiń; tytułów bronią Dawid Kubacki i Joanna Szwab
  • Sprawdź informacje dot. letnich MP w skokach narciarskich 2021: PROGRAM, DATA, GODZINA, TRANSMISJA, MIEJSCE

Letnie MP w skokach narciarskich 2021 będą pierwszym i ostatnim testem przed inauguracyjnymi zawodami Letniego Grand Prix 2021 w Wiśle (16-18 lipca). Kadrowicze mają już za sobą treningi na tym obiekcie, a największe wrażenie robił ponoć Klemens Murańka. Również Kamil Stoch, który w maju przeszedł zabieg usunięcia narośli kostnej w prawej nodze, prezentował wysoką formę.

- W tym okresie niektóre skoki robią już wrażenie. We wtorek wieczorem (6 lipca), przy sztucznym świetle i bez wiatru, wszyscy skakali z jednej belki startowej. Muszę przyznać, że cieszy mnie dyspozycja Kamila Stocha. Po jego wiosennym zabiegu były pewne obawy, natomiast stylowo wygląda to pięknie, a i odległości są dobre. Jego lot i lądowanie są wspaniałe. Moim cichym faworytem na bazie tych treningów jest Klemens Murańka, który na tym etapie skacze doskonale - ocenił szef komitetu organizacyjnego inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix 2021 Adam Wąsowicz w rozmowie ze skijumping.pl. Zanim jednak GP, zawodników czekają letnie mistrzostwa Polski.

Letnie MP w skokach narciarskich 2021 - gdzie i kiedy się odbędą? Kto wystąpi?

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 2021 odbędą się w piątek 9 lipca o godz. 14 (kobiety) oraz 14:15 (mężczyźni) na zmodernizowanej Średniej Krokwi w Zakopanem. Inwestycja miała kosztować 39 milionów złotych, ale ten budżet zwiększono do 43 milionów. - Już na etapie budowy udało się nam wprowadzić pewne dodatkowe elementy, takie jak sala wielofunkcyjna i tory lodowe na czterech skoczniach - powiedział PAP Sebastian Danikiewicz, dyrektor zakopiańskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem.

Na listach startowych znajduje się 56 skoczków, w tym cała krajowa czołówka, z Kamilem Stochem i Piotrem Żyła na czele, i 13 zawodniczek. Tytułów będą bronili Dawid Kubacki oraz Joanna Szwab.

Letnie MP w skokach narciarskich 2021 - transmisja: gdzie obejrzeć?

Letnie MP w skokach narciarskich 2021 będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport i online na sport.tvp.pl. Transmisja rozpocznie się o godz. 14.

Program letnich MP w skokach narciarskich:

11.30  oficjalny trening
13.00  kwalifikacje
14.00  pierwsza seria konkursowa kobiet
14.15  pierwsza seria konkursowa seniorów

RadioZET.pl/PAP/skijumping.pl