Żyła w życiowej formie. ''Więcej pracuję nad sobą''

Dominik Gołdyn
05.08.2018 10:45
Piotr Żyła

Kamil Stoch i Piotr Żyła wygrali ex aequo konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w szwajcarskim Einsiedeln. Dla 31-letniego zawodnika z Wisły to pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Skąd wzięła się letnia eksplozja formy Żyły? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ostatnie miesiące w życiu skoczka z Wisły nie były łatwe. Polscy kibice nie koncentrowali się na jego osiągnięciach sportowych, śledząc rodzinny konflikt. 

Pod koniec lipca polski skoczek w programie "Uwaga" zdradził prawdziwe powody rozstania z żoną. Żyła ujawnił, że to jego żona kazała mu się wyprowadzić. Dodał, że informacje o kochance 31-latka były nieprawdziwe.

Zobacz także

Okazuje się, że rodzinne zawirowania nie wpłynęły niekorzystnie na sportową formę Piotra Żyły. Skoczek z Wisły - obok Kamila Stocha, jest najlepszym polskim zawodnikiem w Letnim Grand Prix. W sobotę w szwajcarskim Einsiedeln pierwszy raz w karierze wygrał zawody najwyższej rangi na igelicie. Po zawodach zdradził swój klucz do sukcesu.  

- Jest we mnie dużo więcej pewności siebie, ponieważ więcej pracuję nad sobą. Jak widać, przynosi to dość dobre efekty. Ostatnimi czasy jest we mnie dużo spokoju. Do tego sporo grywam na gitarze - powiedział w rozmowie z portalem skijumping.pl.

RadioZET.pl/skijumping.pl/DG