Zamknij

Dominacja Polaków w Wiśle. Piękny pościg i zwycięstwo Kubackiego

23.07.2022 17:11

Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszym konkursie Letniego Grand Prix w Wiśle-Malince. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie Niemiec Karl Geiger.

Dawid Kubacki
fot. PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki wygrał sobotni konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Niemiec Karl Geiger. Były to pierwsze zawody cyklu.

Do rywalizacji przystąpiło 11 biało-czerwonych, z czego tylko jeden nie zdołał zakwalifikować się do rundy finałowej - Andrzej Stękała w pierwszej odsłonie konkursu skoczył 117,5 m i zajął 32. miejsce.

Letnie GP w Wiśle: Zwycięstwo Kubackiego

Po pierwszej serii Polacy zajmowali cztery czołowe miejsca. Kolejno byli to: Jakub Wolny - 129,5 m, Kamil Stoch - 124,0, Piotr Żyła - 126,0 i Paweł Wąsek - 128,0. W "10" byli jeszcze Maciej Kot (siódmy - 115,0) i Dawid Kubacki (ósmy - 123,5). Ten ostatni świetnie skoczył w finałowej części zawodów, kiedy osiągnął 134,5 i wygrał. Dobrą próbę - na 126 m - miał też Niemiec Karl Geiger i zdołał przesunąć się z szóstego miejsca na półmetku na najniższy stopień podium.

Pod koniec zawodów były zmienne warunki atmosferyczne. Skorzystali na tym Kubacki i Geiger, którzy skakali przy bardzo dobrym wietrze. Jednak po chwili zelżał, a najlepsi po pierwszej serii rywalizowali przy padającym deszczu, co nie ułatwiało im zadania.

W niedzielę zostanie przeprowadzony zarówno konkurs indywidualny mężczyzn (godz. 13:00), jak i kobiet (17:30). W obu przypadkach zamiast kwalifikacji przed nimi odbędzie się tylko tzw. prolog.

RadioZET.pl/PAP