Letnie GP: Komplet Polaków w konkursie w Hinterzarten. Udane kwalifikacje "biało-czerwonych"

Marek Garus
26.07.2019 22:28
Kot
fot. Michal Dubiel/REPORTER/East News

Letnie Grand Prix w skokach: Siedmiu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie LGP w Hinterzarten. Najlepszy spośród "biało-czerwonych" okazał się Maciej Kot, który uzyskał ósmy wynik kwalifikacji. Najdalej ze wszystkich skoczył Słoweniec, Ziga Jelar.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle, przyszedł czas na indywidualny konkurs w Hinterzarten (K-95). Chociaż do Niemiec nie pojechali nasi najlepsi zawodnicy, nie przeszkodziło to polskim skoczkom, by uzyskać niezłe wyniki i w komplecie zakwalifikować się do sobotnich zawodów. Z polskiej kadry A w piątkowych kwalifikacjach wystartowali Maciej Kot i Stefan Hula, natomiast ze składu B: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Letnie GP w skokach: Udane kwalifikacje Polaków. Komplet "biało-czerwonych" w konkursie w Hinterzarten

Najdalej ze wszystkich skoczył Słoweniec, Ziga Jelar - 104 m, wyprzedzając utytułowanego Austriaka Gregora Schlierenzauera (102,5 m) oraz Szwajcara Killiana Peiera (103,5 m).

Najlepszy z Polaków Maciej Kot był ósmy (100,5 m). Inni podopieczni Michala Dolezala zajęli następujące lokaty: 13. Aleksander Zniszczoł17. Klemens Murańka (obaj 98,5 m)19. Stefan Hula28. Andrzej Stękała (obaj 97,5 m)29. Paweł Wąsek (96,5 m)43. Tomasz Pilch (93,5 m)

To drugie indywidualne zawody cyklu. W pierwszych w Wiśle triumfował Słoweniec Timi Zajc przed Dawidem Kubackim. Obaj nie startują w Hinterzarten.

LGP: O której godzinie konkurs w Hinterzarten?

Początek sobotniego konkursu o godzinie 18:20. O 12:00 rozpocznie się natomiast konkurs drużyn mieszanych z udziałem biało-czerwonych w składzie: Joanna Szwab, Stefan Hula, Kinga Rajda i Andrzej Stękała.

Tegoroczny cykl letniej Grand Prix potrwa do 5 października. Zakończy go konkurs w Klingenthal (Niemcy).

RadioZET.pl/PAP/MG