Zamknij

Polscy skoczkowie wracają do akcji. W piątek kolejny konkurs w Wiśle

17.09.2020 09:55
Maciej Kot
fot. Damian Klamka/East News

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle: W piątek i sobotę na skoczni w Wiśle-Malince odbędą się pierwsze i ostatnie zawody Letniego PK, w którym nie zabraknie znanych polskich skoczków narciarskich. Chociaż wiadomo już, że na zawodach nie wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, to Michal Dolezal potwierdził już występy m.in. Macieja Kota, Stefana Huli czy Jakuba Wolnego.

W piątek i sobotę w Wiśle-Malince odbędą się jedyne w tym sezonie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich mężczyzn. Nie wystartują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotra Żyła ale mają rywalizować m.in. Maciej Kot, Stefan Hula czy Jakub Wolny.

Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal powołał 11 zawodników. Oprócz wymienionych mają wystartować: Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

Zobacz także

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle: Kiedy i o której godzinie skoki? [DATA]

W sierpniu, także w Wiśle odbyły się jedyne w tym sezonie zawody Letniej Grand Prix. W dwóch konkursach triumfował Dawid Kubacki.

Dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zimowym jedyne zawody Pucharu Świata nie zostaną przeprowadzane tylko na "jego" skoczni (21/22 listopada).

- Jesteśmy pionierami w tym wszystkim. Faktycznie, udało się przeprowadzić Grand Prix i wydaje mi się, że uda się też Puchar Kontynentalny i docelowo Puchar Świata - powiedział PAP Wąsowicz.

Poinformował, że jest zaskakująco słabe zainteresowanie kibiców Pucharem Kontynentalnym. Wraz z pozostałymi osobami odpowiedzialnymi za jego organizację zastanawia się czy na trybuny nie zaprosić młodych adeptów skoków narciarskich z Wisły i okolicy, tak aby w trakcie transmisji telewizyjnej trybuny "nie straszyły" swoim widokiem.

Dodał, że praca przy organizacji PK nie różni się znacząco od tej przy Grand Prix, wysoko ocenionej przez delegata technicznego FIS Ski (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

Zobacz także

Program LPK w Wiśle: Kiedy skoki?

Program LPK w Wiśle: piątek, 18 września

10.00 - oficjalny trening
13.00 - seria próbna
14.00 - pierwsza seria

sobota, 19 września

10.00 - seria próbna
11.00 - pierwsza seria

RadioZET.pl/PAP