Zamknij

Koniec sezonu dla Lary Gut po wypadku na MŚ [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
10.02.2017 16:20
Lara Gut
fot. PAP/EPA

Pechowo zakończył się dla reprezentantki gospodarzy Lary Gut trening na trasie piątkowego slalomu do kombinacji mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwajcarskim St. Moritz. Helikopter zabrał sportsmenkę do szpitala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Gut miała upadek na treningu slalomu. Jakich doznała obrażeń, ustalą lekarze w szpitalu do którego trafiła - powiedziała rzeczniczka Szwajcarskiego Związku Narciarskiego.

Zobacz także

Badania niestety potwierdził najgorsze przypuszczenia - 25-latka zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie i w tym sezonie nie pojawi się już na stoku. Uszkodziła także łąkotkę, a to oznacza, że czeka ją przynajmniej półroczna przerwa w startach. W najbliższych dniach Helwetka przejdzie operację.

Jedna z najlepszych

W zjeździe, pierwszej części kombinacji, Szwajcarka uplasowała się na trzecim miejscu, za Włoszką Sofią Goggią i Słowenką Ilką Stuhec.

W pierwszej konkurencji MŚ 2017 Gut, aktualna wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2015/16, wywalczyła brązowy medal w supergigancie i uchodziła za jedną z głównych kandydatek do zajęcia miejsca na podium w niedzielnym zjeździe.

RadioZET.pl/PAP/KS