Zamknij

Zmiana w kalendarzu Pucharu Świata w skokach. Będzie dodatkowy konkurs

21.01.2022 13:13

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) znalazła zastępstwo za trzeci z odwołanych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Dodatkowe zawody odbędą się pod koniec lutego w fińskim Lahti.

FIS znalazł lokalizację na dodatkowy konkurs PŚ
fot. Maciek Jonek/REPORTER/EastNews

W piątek odbędą się kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Zawody odbędą się w miejsce odwołanych zmagań w Sapporo. Na Okurayamie skoczkowie mieli rywalizować aż trzy razy, a FIS, nie chcąc tracić żadnego z dni, rozpoczął poszukiwania kolejnej dodatkowej lokalizacji. Wyboru dokonano w piątek.

"Trzeci z zaplanowanych konkursów w Sapporo został przeniesiony do Lahti na 25 lutego" - poinformowano w komunikacie na Twitterze.

Konkursy PŚ w Lahti

Tym samym w Lahti odbędą się dwa konkursy indywidualne (25 i 27 lutego) oraz jeden drużynowy (26 lutego). Będą to pierwsze zmagania dla skoczków po zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Do Titisee-Neustadt Polacy polecieli bez olimpijczyków: zmagającego się z kontuzją stawu skokowego Kamila Stocha, zakażonych koronawirusem Piotra Żyły oraz Dawida Kubackiego i Pawła Wąska oraz Stefana Huli. W zawodach zaprezentują się: Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Klemens Murańka i Tomasz Pilch.

RadioZET.pl