Kota nie ma, myszy harcują! Kubacki traci fotel lidera LGP w skokach

Dominik Gołdyn
10.09.2017 17:09
Kota nie ma, myszy harcują! Kubacki traci fotel lidera LGP w skokach
fot. Marek Dybas/REPORTER

Słoweniec Anze Lanisek wygrał zakończony po pierwszej serii niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Czajkowskim w Rosji. Triumfował także w sobotę i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek zajął 27. miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Plany organizatorom pokrzyżował silny wiatr. Zawodnicy długo czekali na belce startowej na możliwość oddania skoku, ostatni na liście Japończyk Junshiro Kobayashi nawet kilkanaście minut. W tej sytuacji rozegranie drugiej serii nie miało sensu i zwycięzcą został Lanisek, który odległością 109,5 m ustanowił rekord obiektu. Drugi był Kobayashi (105 m), a trzeci Rosjanin Jewgienij Klimow (103 m).

Polacy wypadli równie słabo, jak dzień wcześniej. Najlepszy z nich Wąsek osiągnął 97 m. Na 38. pozycji został sklasyfikowany Krzysztof Miętus (93,5 m), na 43. Andrzej Stękała (91,5 m), a na 52. Krzysztof Biegun (85,5 m). Za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowano Bartosza Czyża.

Prowadzenie w punktacji cyklu stracił nieobecny w Czajkowskim Dawid Kubacki. Wyprzedzili go Lanisek i Kobayashi. W LGP pozostały jeszcze dwa konkursy - 1 października w austriackim Hinzenbach i 3 października w niemieckim Klingenthal.

RadioZET.pl/PAP/DG