Zamknij

LGP w skokach: Inauguracja w Courchevel odwołana

04.05.2020 22:31
Zawody LGP w Courchevel odwołane
fot. Marek Dybas/REPORTER/EastNews

Międzynarodowa Federacja Narciarska wykreśliła w poniedziałek ze wstępnego kalendarza zawody w Courchevel, które na początku sierpnia miały zainaugurować cykl Letniej Grand Prix 2020 w skokach narciarskich. Powodem jest decyzja premiera Francji Edouarda Philippe'a o utrzymaniu zakazu organizacji imprez masowych do września.

Rywalizacja w LGP 2020 w Courchevel miała odbyć się 8 sierpnia. Dzień wcześniej miały wystartować panie. W tej sytuacji rozpoczęcie cyklu może nastąpić - tak jak to było zakładane przed pandemią koronawirusa - w Polsce.

Pierwotnie inauguracja męskiej rywalizacji miała mieć miejsce 17-18 lipca w Wiśle. W kwietniu poinformowano jednak, że w tym terminie zawody się nie odbędą. Wstępnie przeniesiono je na 22-23 sierpnia i na tę chwilę byłyby to pierwsze zawody cyklu.

LGP w Wiśle: PZN stawia warunki FIS-owi

Polski Związek Narciarski zastrzegał jednak, że jest zainteresowany przeprowadzeniem konkursów tylko pod warunkiem, że będą na nie mogli zostać wpuszczeni kibice.

W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej Letniego GP triumfował Dawid Kubacki. Zwyciężył także w 2017, a rok wcześniej najlepszy był Maciej Kot.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP