Zamknij

LGP w Wiśle: Znamy skład reprezentacji Polski. Jest jeden debiutant

13.08.2020 18:49
Skład Polski na LGP w Wiśle
fot. AP/Associated Press/East News

Trener Michal Dolezal powołał 13 zawodników na pierwsze i jedyne w tym sezonie zawody cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle (21-23 sierpnia). W drużynie, obok rutynowanych Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego, jest jeden debiutant - Mateusz Gruszka.

W kwalifikacjach 21 sierpnia do zaplanowanego dzień później konkursu indywidualnego wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek oraz Mateusz Gruszka, który zadebiutuje w zawodach tej rangi.

23 sierpnia w poprzedzających konkurs kwalifikacjach będzie mogło wystąpić już tylko siedmiu biało-czerwonych.

LGP w Wiśle: Jedyne zawody cyklu 2020

Zawody w Wiśle będą pierwszymi w tegorocznej edycji i na ten moment... jedynymi. Z powodu pandemii z organizacji wycofały się: Szczuczyńsk, Czajkowski, Hinzenbach i Klingenthal.

Koronawirus wymusił także zmianę programu rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza. Pierwotnie miały się odbyć zmagania drużynowe, ale z powodu obaw o przyjazd zbyt małej liczby ekip zdecydowano się na dwa konkursy indywidualne.

RadioZET.pl/PAP