LGP w Wiśle: Zwycięstwo Kamila Stocha w Pucharze TVP Sport

21.08.2020 19:43
Kamil Stoch wygrał Puchar TVP Sport

Kamil Stoch wygrał w piątek zawody o Puchar TVP Sport przed konkursami Letniego Grand Prix 2020 w Wiśle. Drugi był Dawid Kubacki, a na podium zmieścił się jeszcze Austriak Philipp Aschenwald.

Cykl Letniego Grand Prix 2020 został storpedowany przez pandemię koronawirusa i problemy organizacyjne w innych lokalizacjach. W rezultacie w kalendarzu pozostała tylko Wisła, a FIS zrezygnował z prowadzenia klasyfikacji generalnej i przyznawania tytułu najlepszego skoczka lata.

W piątek miały odbyć się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego, ale do Polski przyjechało tylko 46 zawodników. Biorąc pod uwagę okoliczności Telewizja Polska postanowiła uatrakcyjnić nieco zmagania i zorganizowała zawody o Puchar TVP Sport.

Prolog Pucharu TVP Sport

Prolog do zawodów o Puchar TVP Sport był popisem Kamila Stocha, który poszybował na 133,5 m i nie dał szans konkurencji. 130. metr przekroczył jeszcze tylko jego kolega z reprezentacji Polski, Dawid Kubacki (131). Trzecią lokatę zajął Philipp Aschenwald (126,5 m).

W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch biało-czerwonych, Piotr Żyła (5. miejsce, 125 m) i Klemens Murańka (7. miejsce, 126,5 m.).

Bardzo dobrze spisali się też Tomasz Pilch (11.), Aleksander Zniszczoł (13.), Stefan Hula (17.) i Maciej Kot (18.). Andrzej Stękała był 22., Paweł Wąsek 27., Kacper Juroszek 42., Jakub Wolny dopiero 43., a debiutujący w seniorskich zawodach FIS Mateusz Gruszka 44.

Sobotni konkurs indywidualny LGP 2020 w Wiśle rozpocznie się o godz. 17:30.