Zamknij

LGP w Wiśle: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać drugi konkurs skoków?

23.08.2020 10:29
Letnie GP w Wiśle - transmisja TV i online
fot. PAP

Letnie GP w Wiśle - transmisja TV i online. Letnie GP Wisła 2020 w TV i w internecie. Na jakim kanale na żywo obejrzeć drugi konkurs skoków narciarskich w Wiśle? W sobotnich zawodach Polacy zdominowali rywalizację, zajmując całe podium. Czy podobnie będzie w niedzielę? Sprawdź podstawowe informacje na temat niedzielnych zawodów Letniego GP w Wiśle.

Letnie GP w Wiśle. To wyjątkowy sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Ze względu na pandemię koronawirusa i wynikających z niej problemów organizacyjnych, kolejne federacje wycofywały się z przeprowadzenia zmagań. Efekt? W kalendarzu pozostała tylko Wisła, a FIS postanowił nie prowadzić klasyfikacji generalnej.

Jest też dobra informacja. Mimo że pandemia nie odpuszcza, a liczba zachorowań w kraju oscyluje w granicach 500-800 dziennie, organizatorzy w porozumieniu z rządem zdecydowali się na wpuszczenie kibiców na trybuny. Nie będzie to impreza masowa, ale obecność 999 osób i tak należy traktować za sukces w tych niepewnych czasach.

Letnie GP w Wiśle: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć skoki?

W Wiśle zaprezentuje się 11 reprezentacji. Polacy jako gospodarze wystąpią w galowym składzie, z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą na czele. W 13-osobowej kadrze jest jeden debiutant - Mateusz Gruszka.

Początkowo start w LGP na skoczni im. Adama Małysza zapowiadało 13 drużyn narodowych, ale Rosjanie i Estończycy zrezygnowali z przyjazdu do Polski. Z czołówki zabraknie Japończyków. Będą za to, choć bez swoich największych gwiazd, m.in. Niemcy, Austriacy i Norwegowie czy Słoweńcy, którzy jako jedyni obok biało-czerwonych postawili na sprawdzoną kadrę z Peterem Prevcem i Timim Zajcem. W sumie na rozbiegu zobaczymy 46 zawodników.

Ulewa przerwała wywiad Dawida Kubackiego. Niecodzienna sceneria [WIDEO]

W piątkowym prologu najlepszy okazał się Kamil Stoch. Z kolei w sobotę Polacy napisali nową historię, zdobywając całe podium. Triumf przypieczętował Dawid Kubacki, drugi był Kamil Stoch, a trzeci Piotr Żyła. Czy w niedzielę biało-czerwoni powtórzą ten wynik?

Letnie GP w Wiśle: Gdzie oglądać na żywo?

Zawody Letniego Grand Prix 2020 w skokach narciarskich w Wiśle będzie można obejrzeć na trzech antenach. Transmisja TV w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1 oraz online na stronie sport.tvp.pl i eurosportplayer.com. Początek niedzielnego konkursu o godzinie 17:30.

RadioZET.pl/