Finałowe zawody Letniej Grand Prix w Klingenthal zagrożone przez silny wiatr

Krzysztof Sobczak
03.10.2018 10:16
Kamil Stoch walczy o podium LGP 2018
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Podmuchy dochodzące do 6 m/s mogą storpedować ostatnie zawody cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Klingenthal. Konkurs ma się rozpocząć o godz. 14:15, a według prognoz wiatr powinien ucichnąć dopiero wieczorem.

Zagłosuj

Czy Piotr Żyła i Kamil Stoch zakończą LGP 2018 na podium?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Loteryjne były już kwalifikacje. Walczący o podium cyklu Kamil Stoch trafił na najgorsze warunki z całej stawki i szczęśliwie, z 47. miejsca awansował do pierwszej serii konkursowej. Nie powiodło się za to Stefanowi Huli.

Oprócz Stocha w zawodach zobaczymy czterech reprezentantów Polski: Piotra Żyłę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego. Najlepiej z tej grupy spisali się dwaj ostatni, którzy ex aequo uplasowali się na 5. pozycji. Wygrał Stephan Leyhe.

LGP 2018: Klasyfikacja generalna przed finałem w Klingenthal

Na początku cyklu bezkonkurencyjny był Kamil Stoch, ale kolejne odpuszczane przez naszą ekipę konkursy sprawiły, że na czoło wysunął się bardzo równo i regularnie skaczący Rosjanin Jewgieni Klimow. Rosjanin jest już niezagrożony i w środę odbierze statuetkę dla zwycięzcy LGP 2018. Walka toczy się o pozostałe miejsca na podium.

Aktualnie drugi jest Niemiec Karl Geiger, ale jego przewaga nad Polakami nie jest duża. Żyła traci do niego 34 punkty, a Stoch 40.

Jeśli jednak sprawdzą się prognozy, to karty może rozdać wiatr. Niewykluczone także, że odbędzie się tylko jedna seria bądź zmagania przeciągną się do późnych godzin popołudniowych. Na szczęście dla organizatorów, skocznia w Klingenthal posiada sztuczne oświetlenie, dlatego też nie ma problemów z rozegraniem zawodów po zmroku.

RadioZET.pl/KS