LGP w Courchevel: Znamy skład reprezentacji Polski. Debiut Kingi Rajdy

Krzysztof Sobczak
09.08.2018 14:00
Kinga Rajda zadebiutuje na dużym obiekcie
fot. Instagram/Kinga Rajda

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zawodach Letniej Grand Prix w Courchevel Polacy wystąpią w drugi składzie, bez prowadzących w cyklu Kamila Stocha i Piotra Żyły. Wydarzeniem będzie debiut na dużym obiekcie Kingi Rajdy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jeszcze nigdy w historii polskich skoków narciarskich nasza zawodniczka nie startowała na dużym obiekcie. Niespełna 18-letnia Kinga Rajda będzie pierwszą, która dostanie taką możliwość.

Jest drugą Polką w historii, po Magdalenie Pałasz, która punktowała w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. W dorobku ma zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2015/2016, a także triumf w Pucharze Karpat w sezonie 2015/2016 oraz drugie miejsce w tej imprezie 2014/2015.

LGP 2018: Skład Polski na Courchevel

Trener kadry narodowej mężczyzn Stefan Horngacher zdecydował, że we Francji nie wystąpią jego podopieczni z Kamilem Stochem na czele, prowadzącym w klasyfikacji generalnej LGP, po zawodach w szwajcarskim Einsiedeln [Polak na pewno nie straci tego miejsca pod nieobecność w Courchevel, podobnie jak Piotr Żyła nie spadnie z 2. miejsca - przyp. red.]. W tej sytuacji trener kadry "B" Maciej Maciusiak powołał do reprezentacji: Bartosza Czyża, Przemysława Kantykę, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła.

Kolejne zawody LGP gościć będzie 24 i 25 sierpnia japońska Hakuba (obiekt HS 131).

Klasyfikacja generalna:

1. Kamil Stoch (Polska)              300 pkt
2. Piotr Żyła (Polska)               230
3. Killian Peier (Szwajcaria)        129
4. Dawid Kubacki (Polska)            121

RadioZET.pl/PAP/KS