Zamknij

Kwalifikacje w Zakopanem: Ilu Polaków zobaczymy w niedzielnym konkursie?

14.01.2022 18:00
Kwalifikacje w Zakopanem NA ŻYWO
fot. Maciek Jonek/REPORTER/East News

Kwalifikacje w Zakopanem na żywo: Relacja live, stream online i wyniki z eliminacji do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W kwalifikacjach wystąpi 11 Polaków, bez kontuzjowanego Kamila Stocha i zakażonego COVID-19 Dawida Kubackiego. Śledź relację na żywo z kwalifikacji w Zakopanem na sport.radiozet.pl w niedzielę 16 stycznia od godz. 14:30.

  • Kwalifikacje w Zakopanem miały rozpocząć weekend ze skokami narciarskimi na Wielkiej Krokwi, ale z powodu zbyt silnego wiatru zostały przełożone z piątku na niedzielę;
  • W eliminacjach wystąpi 11 Polaków. Niestety zabraknie kontuzjowanego Kamila Stocha oraz zakażonego koronawirusem Dawida Kubackiego;
  • Relacja na żywo z kwalifikacji w Zakopanem na sport.radiozet.pl w niedzielę 16 stycznia od godz. 14:30.

Kwalifikacje w Zakopanem na żywo. Najlepsi skoczkowie świata po raz drugi w tym sezonie wystąpią w Polsce. W Wiśle w konkursie drużynowym triumfowali Austriacy, a indywidualnie najlepszy był przedstawiciel tej nacji Jan Hoerl. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem za faworyta należy uznać lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashiego. W gronie zawodników zgłoszonych do kwalifikacji zabraknie m.in. Stefana Krafta i Roberta Johanssona. Niestety nieobecny będzie też Kamil Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski po wycofaniu się z Turnieju Czterech Skoczni odpoczął, w poniedziałek wrócił do treningów, a z Polskiego Związku Narciarskiego płynęły głosy, że 34-latek chce wystąpić przed rodzimą publicznością. Wszystko zmieniło się w środę, gdy podczas gry w siatkonogę zawodnik nabawił się kontuzji stawu skokowego. Początkowo wydawało, że uraz nie jest groźny, ale ostateczna diagnoza okazała się mniej pomyślna i Stoch musiał zrezygnować ze startu. "Serce mi pęka" - pisał w mediach społecznościowych. W jego miejsce Michal Dolezal powołał Jana Habdasa.

Kwalifikacje w Zakopanem: Relacja na żywo

Do kwalifikacji w Zakopanem biało-czerwoni przystąpią w 11-osobowym składzie: Piotr ŻyłaPaweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula. Na dzień przed kwalifikacjami z kadry wycofano zakażonego koronawirusem Dawida Kubackiego.

W piątek z Zakopanego przyszła do nas kolejna zła informacja. Z powodu zbyt silnego wiatru na Wielkiej Krokwi wpierw odwołano drugi trening, następnie przerwano pierwszy, by wreszcie podjąć decyzję o anulowaniu kwalifikacji i przeniesieniu ich na niedzielę.

Dla polskiej ekipy to ostatnia szansa, by powalczyć o przepustki na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Trener Dolezal poinformował, że po niedzielnym konkursie indywidualnym ogłosi skład na najważniejszą imprezę czterolecia. Mimo kontuzji najpewniej znajdzie się na liście Stoch. Można domniemywać, że niemal pewni wyjazdu do Chin mogą być Żyła, Kubacki i Wąsek. Gra toczyć się będzie o ostatnie piąte miejsce.

Relacja na żywo z kwalifikacji w Zakopanem na sport.radiozet.pl w niedzielę 16 stycznia od godz. 14:30.

RadioZET.pl