Zamknij

Nie będzie kwalifikacji w Willingen. Na liście startowej za mało zawodników

27.01.2022 19:30
Kwalifikacje w Willingen się nie odbądą
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Kwalifikacje do konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen nie odbędą się z powodu zbyt małej liczby uczestników - poinformowali organizatorzy. Skakania jednak nie zabraknie, gdyż eliminacje zostały zastąpione prologiem.

Konkursy Pucharu Świata 2021/2022 w skokach narciarskich w Willingen zostały zaplanowane jako ostatnie przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Z tego powodu część drużyn nie przyjechała do Niemiec, inne ekipy wysłały zawodników rezerwowych, a jeszcze inni wystąpią niemal w galowych składach. Ten ostatni przypadek dotyczy reprezentacji Polski - zaprezentują się ozdrowieńcy Piotra Żyły i Dawid Kubacki, powracający po kontuzji stawy skokowego Kamil Stoch oraz Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Początkowo na liście startowej znalazło się 52 skoczków, ale finalnie do kwalifikacji zgłoszono tylko 48 zawodników. Z tego powodu organizatorzy zdecydowali się na zmiany w programie zmagań w Willingen.

Skoki w Willingen - prolog zamiast kwalifikacji

W piątek zawodników czeka pracowity dzień. Najpierw odbędzie się trening, a o godz. 16 ruszy konkurs drużyn mieszanych z udziałem reprezentacji Polski. Część składu jest już znana, bowiem w kobiecej kadrze znalazły się tylko olimpijki, Nicole Konderla oraz Kinga Rajda. Panowie najpewniej zostaną wytypowani po serii próbnej.

Kwalifikacje zostaną zastąpione prologiem. Tak samo będzie przed niedzielnym konkursem indywidualnym. Godziny nie różnią się od tych zaplanowanych - zmagania w tej części rywalizacji ruszą o godz. 18:30.

Relacja na żywo z prologu w Willingen na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl