Kwalifikacje w Willingen: Kiedy skaczą Polacy? O KTÓREJ godzinie?

06.02.2020 18:04
Kwalifikacje w Willingen - O KTÓREJ godzinie? Kiedy?
fot. PAP

Kwalifikacje w Willingen: O KTÓREJ godzinie? Kiedy skaczą Polacy w Willingen? Skoki w Willingen: GODZINA i DATA kwalifikacji. W najbliższy weekend skoczkowie rozpoczną rywalizację w Willingen Five. Tradycyjnie przed pierwszym konkursem odbędą się kwalifikacje. KIEDY i O KTÓREJ kwalifikacje w Willingen? Skoki w Willingen - w kwalifikacjach weźmie udział siedmiu Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje w Willingen - GODZINA i DATA. W trzech poprzednich latach w Willingen odbyło się siedem konkursów. Oba drużynowe wygrali Polacy, natomiast w indywidualnych dwukrotnie drugi był Kamil Stoch, dwa trzecie miejsca zajął Piotr Żyła, a raz na najniższym stopniu podium uplasował się Dawid Kubacki.

Dobre wieści przed Willingen. Skoczkowie odzyskali bagaże i narty

Kwalifikacje w Willingen: Kiedy są? O której godzinie?

Stoch na Muehlenkopfschanze wygrywał trzykrotnie w latach 2014-15. Nikt na tym obiekcie nie odniósł więcej zwycięstw, a także trzy ma na koncie jeszcze tylko legendarny Japończyk Noriaki Kasai. Małysz natomiast w 2001 roku wynikiem 151,5 ustanowił rekord skoczni, który dopiero cztery lata później i po modernizacji obiektu o zaledwie 0,5 m poprawił Fin Janne Ahonen.

Tak jak w dwóch poprzednich latach najlepszy zawodnik wyjedzie z Niemiec z premią w wysokości 25 tysięcy euro. Dostanie ją triumfator "Willingen Five", czyli ten, kto zgromadzi najwyższą notę łączną w obu konkursach indywidualnych oraz kwalifikacjach.

Willingen Five 2020: Ile zarobi zwycięzca? Wysoka nagroda

W niedzielę zakończyła się niesamowita seria Kubackiego, który w dziesięciu kolejnych konkursach plasował się na podium. W ostatnich zawodach w Sapporo był szósty. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 29-letni Polak zajmuje trzecie miejsce. Do prowadzącego Austriaka Stefana Krafta traci 139 punktów. Rozdziela ich natomiast Niemiec Karl Geiger, który od lidera ma 63 punkty mniej.

Skoki w Willingen: O KTÓREJ kwalifikacje?

Oprócz Kubackiego, Stocha i Żyły, trener biało-czerwonych Michal Dolezal na zawody zabrał Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę.

Kwalifikacje w Willingen na żywo odbędą się w piątek, 7 lutego. Początek eliminacji pierwotnie miał rozpocząć się o godzinie 18.00, ale organizatorzy postanowili przenieść kwalifikację na godzinę 15.00. Relacja live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP