Kwalifikacje w Vikersund: Gdzie oglądać skoki NA ŻYWO? O której godzinie?

Maciej Walasek
15.03.2019 09:31
Kamil Stoch na Raw Air
fot. PAP/EPA

Skoki w Vikersund w Raw Air 2019. Skoczkowie rozpoczynają zmagania na mamuciej skoczni w Vikersund. Gdzie oglądać kwalifikacje w skokach na żywo w Vikersund? Transmisja TV na żywo. O której godzinie kwalifikacje w Vikersund?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Raw Air 2019 wkracza w decydującą fazę. Czas na ostatni etap norweskiego konkursu, którego finał odbędzie się na mamuciej skoczni w Vikersund. Konkurs w Trondheim zakończył zmagania skoczków na dużych skoczniach w tym sezonie. Nadeszła pora na loty narciarskie. Na początku skoczkowie dokończą zmagania w morderczym cyklu Raw Air. W kwalifikacjach na Vikersund weźmie udział sześciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek.

Zobacz także

Kwalifikacje w Vikersund: Ostatni prolog Raw Air 2019

Ostatni etap Raw Air 2019 w Vikersund będzie zwieńczeniem walki w norweskiej imprezie. Po konkursie w Trondheim, liderem pozostał Stefan Kraft, który ma 9,5 punktu przewagi nad drugim Ryoyu Kobayashim. Trzeci Robert Johansson traci już blisko 14 punktów do Austriaka. Zawody w Vikersund pokażą, kto jest najlepszym lotnikiem i zostanie zwycięzcą cyklu.

Kwalifikacje w Vikersund: Padnie rekord świata?

Zawody na mamuciej skoczni w Vikersund będą doskonałą okazją do próby pobicia lub wyrównania rekordu świata w długości lotu. Na tę chwilę to osiągnięcie należy do Stefana Krafta. W 2017 roku Austriak poleciał na odległość 253,5 metra. Najlepszy polski wynik, to rezultat Kamila Stocha z Planicy – 251,5 metra w konkursie drużynowym sprzed dwóch lat.

Skoki w Vikersund: Kwalifikacje NA ŻYWO. Gdzie oglądać? Transmisja TV. O której godzinie kwalifikacje?

Kwalifikacje w skokach w Vikersund odbędą się w piątek, 15 marca. Start zaplanowano o godzinie 17.30. Transmisja kwalifikacji w Eurosport 1. Relację i wynik na żywo z kwalifikacji będzie można również śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MW