Zamknij

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

08.01.2021 12:14
Kwalifikacje w Titisee-Neustadt GODZINA
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje w Titisee-Neustad: o której godzinie? Kiedy skaczą Polacy? Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy nie zwalniają tempa. Po dwóch dniach najlepsi skoczkowie świata wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Kwalifikacje w Titisee-Neustadt GODZINA i DATA. Sprawdź podstawowe informacje przed kwalifikacjami w Titisee-Neustad. Relacja na żywo z Titisee-Neustad na sport.radiozet.pl.

  • Kwalifikacje w Titisee-Neustadt rozpoczną się zaledwie dwa dni po Turnieju Czterech Skoczni;
  • W kwalifikacjach zobaczymy siedmiu Polaków;
  • W ostatnich 17 konkursach w Titisee-Neustadt sześć razy wygrywali Polacy.

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt rozpoczną się już dwa dni po zakończeniu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecko-austriacka impreza została zdominowana przez Kamila Stocha, który po raz trzeci zgarnął Złotego Orła. Na najniższym stopniu podium znalazł się też Dawid Kubacki. W czołowej „szóstce” znalazł się też piąty Piotr Żyła, a tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała.

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

Polacy nie mieli zbyt wiele czasu na świętowanie. Po zawodach w Bischofshofen, które odbyły się w środę, zawodnicy przenoszą się do Titisee-Neustadt, gdzie już w piątek zostaną rozegrane kwalifikacje. Przed PŚ w Titisee-Neustadt Michal Doleżal dokonał zmiany w kadrze. Za Klemensa Murańkę i Macieja Kota, którzy wrócą do kraju, pojawią się Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Poza nimi w Niemczech wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Skocznia w Titisee-Neustadt bardzo dobrze kojarzy się Polakom. Z 17 ostatnich konkursów aż sześciokrotnie wygrywali Polacy. Dwa razy zwyciężał tu Adam Małysz, w 2013 roku zawody wygrał Kamil Stoch, a w ubiegłym sezonie dwa triumfy odnotował Dawid Kubacki.

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt NA ŻYWO: Relacja i wyniki

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt na żywo odbędą się w piątek, 8 stycznia. Początek o godzinie 16:15. Relacja i wyniki na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl