Zamknij

Kwalifikacje w Planicy 2021: Transmisja. Gdzie obejrzeć skoki na żywo?

24.03.2021 15:00
Kwalifikacje w Planicy 2021: Transmisja
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Kwalifikacje w Planicy 2021 - transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć pierwsze eliminacje na Letalnicy? Polscy skoczkowie w środę rozpoczynają walkę o awans do pierwszego konkursu w Planicy. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami przed kwalifikacjami w Planicy. Relacja i wyniki kwalifikacji w Planicy na żywo na sport.radiozet.pl.

Kwalifikacje w Planicy 2021 otworzą ostatnie zmagania w tegorocznym sezonie Pucharu Świata. Skoczkowie powrócą do rywalizacji po ponad dwóch tygodniach przerwy na finałowe zmagania na Letalnicy. W zeszłym roku zawodnicy nie mieli okazji do marcowych zmagań w Planicy z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Po grudniowych mistrzostwach świata w lotach wszyscy wracają do Słowenii, gdzie powalczą o ostatnie punkty w PŚ.

Michal Doleżal ogłosił, że w Planicy wystąpi sześciu biało-czerwonych: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Klemens Murańka i Jakub Wolny.

W czasie finału w Planicy zawodnicy będą walczyć w aż trzech konkursach indywidualnych i jednych zmaganiach drużynowych. Do tego dojdą dwie serie kwalifikacyjne i treningi, co może być dla skoczków sporym obciążeniem. Organizatorzy zachowali mini-cykl Planica 7, w którym skoczkowie powalczą o 20 tysięcy franków szwajcarskich. Do klasyfikacji mini-turnieju będą liczyć się wyniki uzyskane z piątkowych eliminacji, piątkowego, sobotniego i niedzielnego konkursu.

Kwalifikacje w Planicy 2021: Kiedy skaczą Polacy? O której godzinie?

Kwalifikacje w Planicy 2021: Transmisja TV online. Gdzie zobaczyć w telewizji?

Chociaż wiadomo, że Kryształowa Kula powędruje do Halvora Egnera Graneruda, zawodnicy poza walką w Planica 7, będą również rywalizować w klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich, gdzie do zdobycia będzie Mała Kryształowa Kula. To jedno z ostatnich trofeów, jakiego w swojej bogatej kolekcji nie ma Kamil Stoch. Czy trzykrotnego mistrza olimpijskiego będzie stać na zwycięstwo? A może przeszkodzi mu w tym Piotr Żyła, który znajduje się w kapitalnej formie.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Kwalifikacje w Planicy 2021 na żywo odbędą się w środę 24 marca o godz. 16. Eliminacje będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1. Relacja live zostanie przeprowadzona online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl