Zamknij

Kwalifikacje w Planicy 2021 GODZINA. Kiedy ruszają skoki?

24.03.2021 12:42
Kwalifikacje w Planicy 2021 GODZINA
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Kwalifikacje w Planicy 2021 - GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie skaczą Polacy? Biało-czerwoni będą chcieli zakończyć sezon jak najlepszym wynikiem. Jak poradzą sobie w eliminacjach? Sprawdź podstawowe informacje przed kwalifikacjami.

Kwalifikacje w Planicy 2021 rozpoczną zmagania finału sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/21. Na ostatnie konkursy Michal Doleżal powołał sześciu biało-czerwonych. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Z kolei do norweskiej kadry powraca Halvor Egner Granerud, który pokonał koronawirusa. Lider PŚ jest już pewny zdobycia Kryształowej Kuli, ale jak sam podkreślał, będzie chciał z przytupem zakończyć tegoroczną zimową rywalizację.

Na Letalnicy skoczkowie powalczą o Małą Kryształową Kulę w klasyfikacji PŚ w lotach. Do tabeli wyników, wliczane będą rezultaty z czwartkowych, piątkowych i niedzielnych konkursów indywidualnych.

Kwalifikacje w Planicy 2021: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

Ponadto zawodnicy będą walczyć w cyklu Planica 7, który rozpoczną piątkowe kwalifikacje. Do tej mini-imprezy zaliczane będą wyniki z piątkowych eliminacji oraz noty za piątkowe, sobotnie i niedzielne konkursy. Zwycięzca otrzyma czek o wartości 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Punkt K na mamuciej skoczni w Planicy wynosi 200 metrów, a HS to 240 metrów. Rekord skoczni należy do Ryoyu Kobayashiego, który w marcu 2019 roku uzyskał 252 metry.

Kwalifikacje w Planicy 2021 na żywo odbędą się w środę, 24 marca o godzinie 16 To będą pierwsze z dwóch eliminacji do zawodów indywidualnych. Relacja na żywo live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl