Rewolucja w skokach narciarskich. Czołowi zawodnicy nie będą zachwyceni

Krzysztof Sobczak
06.10.2017 20:24
Kamil Stoch
fot. Kuba Atys /Agencja Gazeta

Międzynarodowa Federacji Narciarskiej (FIS) podczas kongresu w Zurychu zadecydowała w piątek, że w zbliżającym się sezonie 2017/18 Pucharu Świata w skokach narciarskich kwalifikacje będą obowiązkowe również dla czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tej pory dziesięciu najlepszych zawodników udział w konkursie miało zapewniony. Zmiana była najpierw testowana w trakcie cyklu Letniej Grand Prix, a w piątek ostatecznie wprowadzono ją także do zimowych zmagań.

Zobacz także

Inną nowością zatwierdzoną w Szwajcarii jest format zawodów w Willingen. Na tzw. "Willingen Five" złożą się wyniki uzyskane w obu konkursach (3-4 lutego) oraz poprzedzających je piątkowych kwalifikacjach. Zwycięzca otrzyma dodatkowe 25 tysięcy euro.

Sezon 2017/18 rozpocznie się 18 listopada konkursem drużynowym na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Dzień później skoczkowie będą rywalizowali indywidualnie. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem inauguracyjnych zawodów.

W piątek zaprezentowano także wstępny kalendarz na sezon 2018/19. Ten cykl również ma zacząć się od dwóch konkursów w Wiśle (17-18 listopada). Zakopane najlepszych skoczków ma natomiast gościć w styczniu, również na dwa konkursy.

RadioZET.pl/PAP/KS