Zamknij

Stoch wygrał kwalifikacje w Niżnym Tagile. Wymarzony start sezonu PŚ

19.11.2021 17:44
Kamil Stoch
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/east News

Kamil Stoch zwyciężył w pierwszych kwalifikacjach nowego sezonu PŚ w Niżnym Tagile. Awans do sobotniego konkursu wywalczyło pięciu Polaków.

Kamil Stoch wygrał inauguracyjne kwalifikacje, które rozpoczęły nowy sezon Pucharu Świata w skokach. Zawodnik z Zębu oddał kapitalny skok na 135 metrów i o 10,4 punktu wyprzedził drugiego Anze Laniska. Trzecie miejsce zajął Daniel Huber (127,5 m).

W kwalifikacjach w Niżnym Tagile udział wzięło łącznie siedmiu Polaków, ale do sobotniego konkursu nie zakwalifikowało się dwóch biało-czerwonych: 51. Klemens Murańka (100 m) i 56. Stefan Hula (98 m).

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje w Niżnym Tagile

Z reszty polskich skoczków w kwalifikacjach w Niżnym Tagile najlepiej spisał się Jakub Wolny, który uplasował się na 32. pozycji (104 m). Na 36. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który osiągnął 110 m. Trzy lokaty niżej znalazł się Piotr Żyła, który osiągnął 110 m.

Ostatnim z biało-czerwonych, który wywalczył awans w piątkowych kwalifikacjach, był Andrzej Stękała, który po skoku na 106 m, zajął 45. miejsce.

Sobotni konkurs w Niżnym Tagile rozpocznie się o godzinie 16. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl