Zamknij

Kwalifikacje w Niżnym Tagile: O której godzinie skaczą Polacy? Kiedy?

03.12.2020 08:40
Jakub Wolny
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Kwalifikacje w Niżnym Tagile: O której godzinie skaczą Polacy? Kiedy są kwalifikacje w skokach? Na początku grudnia najlepsi skoczkowie świata polecą do Rosji, gdzie odbędzie się trzeci weekend z cyklu Pucharu Świata. Kwalifikacje w Niżnym Tagile GODZINA i DATA.

Niżny Tagił to trzeci przystanek w cyklu Pucharu Świata. Po rywalizacji w Wiśle i w Ruce zawodnicy przenoszą się do Rosji. Przed konkursami Michal Doleżal postanowił, że do Niżnego Tagilu nie polecą najważniejsi biało-czerwoni. W związku z tym kibice nie zobaczą ani Kamil Stocha, Dawida Kubackiego, czy Piotra Żyły. W kwalifikacjach w Niżnym Tagile weźmie udział sześciu Polaków: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch. Głównym powodem decyzji czeskiego szkoleniowca są zbliżające się mistrzostwa świata w lotach w Planicy. Wobec tego trener polskiej kadry dał odpocząć najważniejszym skoczkom, aby mogli w spokoju przygotowywać się do tej imprezy na skoczni w Wiśle.

Liderem Pucharu Świata jest Markus Eisenbichler. Niemiec wygrał zawody w Wiśle i jeden konkurs w Ruce. W drugim dniu rywalizacji w Finlandii Niemiec musiał uznać wyższość Halvora Egnera Graneruda, a sam uplasował się na drugim stopniu podium. W Ruce nie zawiedli Polacy, gdzie pierwszego dnia drugi był Piotr Żyła, a trzeci Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld powtórzył ten wyczyn w kolejnych zawodach i również stanął na najniższym stopniu podium.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/2021

Kwalifikacje w Niżnym Tagile: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

W ubiegłym roku w Niżnym Tagile konkursy wygrywali: Stefan Kraft i Yukiya Sato. Austriak nie poleci do Rosji, ponieważ wciąż walczy z koronawirusem. Na podium nie znalazł się żaden Polak, a najlepszy z nich Dawid Kubacki pierwszego dnia wywalczył piątą pozycję. Drugiego dnia najwyższe miejsce zajął Kamil Stoch, który był 15.

Kwalifikacje w Niżnym Tagile odbędą się w piątek, 4 grudnia o godzinie 15:30. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/