Zamknij

Kwalifikacje w Lahti zagrożone. Niepokojące prognozy pogody na piątek

22.01.2021 11:51
Kwalifikacje w Lahti zagrożone
fot. Heikki Saukkomaa/Lehtikuva Oy/East News

Kwalifikacje w Lahti - POGODA. Kwalifikacje w Lahti mogą być loteryjne, przerywane, a w najgorszym przypadku mogą zostać odwołane ze względu na zapowiadany bardzo silny wiatr. Co więcej, wraz z upływem czasu ma być gorzej.

  • Kwalifikacje w Lahti mogą być loteryjne i przerywane, ale istnieje również obawa, że nie uda się ich przeprowadzić
  • W porze zawodów może mocno wiać pod narty i ma sypać śnieg
  • Kwalifikacje w Lahti na żywo na sport.radiozet.pl w piątek 22 stycznia o godz. 18

Kwalifikacje w Lahti mają rozpocząć trzydniowe zmagania na Salpausselce, ale nie jest pewne, czy w piątek uda się je przeprowadzić. Plany organizatorom może pokrzyżować pogoda, która bywa kapryśna w tym regionie i kolejny raz może dać temu wyraz.

W Lahti od rana są problemy z silnym wiatrem. Jak informuje Dominik Formela ze skijumping.pl, trening kombinatorów norweskich został opóźniony, a pierwsi zawodnicy mieli odejmowane po 15 punktów za silne podmuchy pod narty. Niestety, w porze kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich ma być jeszcze gorzej.

Kwalifikacje w Lahti - POGODA. Będzie mocno wiać

Kwalifikacje w Lahti mają się rozpocząć o godzinie 18. O tej porze może wiać z prędkością dochodzącą nawet do 11 m/s pod narty, a do tego może sypać śnieg. Ratunkiem może być ustawienie niskiego najazdu, ale - jak dodaje Kacper Merk z Eurosportu - trzeba się nastawić na długi wieczór ze skokami narciarskimi, bo eliminacje mogą być przerywane.

Kwalifikacje w Lahti na żywo na sport.radiozet.pl w piątek 22 stycznia o godz. 18. Wystąpi w nich siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

RadioZET.pl/Dominik Formela Twitter