Zamknij

Kwalifikacje w Lahti: Stoch i spółka walczą o awans do niedzielnego konkursu

22.01.2021 10:23
Kwalifikacje w Lahti NA ŻYWO
fot. AP/Associated Press/East News

Kwalifikacje w Lahti NA ŻYWO. Relacja live i wyniki online z eliminacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Na sobotę zaplanowane są zawody drużynowe. O awans do konkursu walczy siedmiu Polaków z Kamilem Stochem na czele. Początek kwalifikacji w Lahti w niedzielę o godz. 14.30 (zostały przesunięte z piątku z powodu zbyt silnego wiatru).

  • Kwalifikacje w Lahti w sezonie 2020/2021 odbędą się 24 stycznia o godz. 14.30
  • Wystąpi w nich siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek
  • Relacja na żywo z kwalifikacji w Lahti na sport.radiozet.pl

Kwalifikacje w Lahti LIVE. Kamil Stoch w 2014, 2018 i 2019 roku wygrywał na Salpausselce i jak sam mówi, jest to jedna z jego ulubionych skoczni. Obecnie zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale w Zakopanem stracił trochę dystansu do drugiego Markusa Eisenbichlera. Liderem jest Halvor Egner Granerud.

Zanim jednak walka o punkty, najpierw trzeba przebrnąć kwalifikacje. W nich zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Trener Michal Dolezal - obok Kamila Stocha - zabrał do Lahti Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Aleksandra Zniszczoła, Jakuba Wolnego i Pawła Wąska. Biało-czerwoni nie powinni mieć problemów z awansem do niedzielnego konkursu.

Kwalifikacje w Lahti LIVE stream w internecie: WYNIKI ONLINE

Po kwalifikacjach poznamy skład na konkurs drużynowy, który zaplanowano na sobotę. Rok temu biało-czerwoni spisali się poniżej oczekiwań i możliwości, zaliczając jedne z najgorszych zawodów ostatnich lat. Żyła, Wolny, Kubacki i Stoch zajęli dopiero 6. miejsce ze stratą blisko 70 punktów do Niemców.

Salpausselka to jeden z najmniejszych obiektów w kalendarzu Pucharu Świata. Punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 116. metrze, a rozmiar skoczni wynosi 130 m. Rekord od czterech lat należy do Johanna Andre Forfanga - 138 m.

Kwalifikacje w Lahti na żywo na sport.radiozet.pl w niedzielę o godz. 14.30. Na liście startowej jest 53 skoczków. Pierwotnie kwalifikacje miały się odbyć w piątek, ale przesunięto je z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru.

RadioZET.pl