Zamknij

Kwalifikacje w Lahti 2021: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

24.01.2021 12:27
Kwalifikacje w Lahti
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Kwalifikacje w Lahti - GODZINA. Kiedy i o której godzinie odbędą się eliminacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti? DATA i GODZINA kwalifikacji PŚ w Lahti z udziałem siedmiu reprezentantów Polski.

  • Kwalifikacje w Lahti rozpoczynają trzydniowe zmagania na jednej z ulubionych skoczni Kamila Stocha - Salpausselce
  • Polacy wystąpią w Finlandii w siedmioosobowym składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje w Lahti w sezonie 2020/2021

Kwalifikacje w Lahti: DATA, GODZINA. Eliminacje rozpoczną trzydniowe zmagania na Salpausselce, skoczni, na której złote medale mistrzostw świata zdobywali Adam Małysz (2001) oraz polska drużyna w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch (2017). Teraz zawodnicy będą rywalizowali tu o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

To jedna z najmniejszych skoczni w kalendarzu. Punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 116. metrze, a rozmiar obiektu wynosi 130 m. Można jednak latać w Lahti daleko - rekord należy do Johanna Andre Forfanga, który w 2017 roku wylądował aż na 138. metrze.

Kwalifikacje w Lahti: GODZINA i DATA eliminacji

Jednocześnie jest to jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który - podobnie jak Adam Małysz - trzykrotnie stawał tu na najwyższym stopniu podium. Najlepszy był w 2014, 2018 i 2019 roku. Rok temu żadnemu z Polaków nie udało się wskoczyć na podium. Wygrał Karl Geiger przed dwoma Austriakami - Stefanem Kraftem i Michaelem Hayboeckiem. W konkursie drużynowym wygrali Niemcy przed Słowenią i Austrią.

Trener Michal Dolezal zabrał do Lahti siedmiu zawodników. Na Salpausselce zaprezentują się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Koronawirus wykluczył z tych zawodów Cene Prevca.

Kwalifikacje w Lahti: Kiedy i o której? [GODZINA, DATA]

Kwalifikacje w Lahti do konkursu indywidualnego odbędą się w niedzielę 24 stycznia o godz. 14.30. Zostały przeniesione z piątku z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru. Relacja na żywo z kwalifikacji w Lahti na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl