Zamknij

Wiatr zablokował piątkowe loty. Kwalifikacje w Bad Mitterndorf odwołane

14.02.2020 08:30
Kwalifikacje Bad Mitterndorf NA ŻYWO
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych. Tym samym w sobotnim konkursie wystąpi aż 53 zawodników. Relacja na żywo z zawodów na skoczni w Kulm w sobotę od godz. 11.00.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf miały być przedsmakiem pierwszego w tym sezonie PŚ weekendu na mamuciej skoczni, który będzie dla skoczków swego rodzaju przygotowaniem do nadchodzących mistrzostw świata w lotach narciarskich. I choć Kulm-Skiflugschanze nie pozwala na tak dalekie loty jak obiekt w Planicy, możemy być świadkami ciekawej rywalizacji. Rekordowy skok w 2016 roku oddał na tym obiekcie Peter Prevc, który uzyskał aż 244 metry. To wynik tylko 9,5 metra słabszy od rekordu świata Stefana Krafta. Austriak tak daleką odległość uzyskał oczywiście w Planicy.

Bad Mitterndorf konkurs NA ŻYWO: Relacja i WYNIKI live

W konkursie PŚ w Bad Mitterndorf zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Wystartują: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Trener Michal Dolezal znów nie powołał do pierwszej kadry Stefana Huli i Macieja Kota, choć ten pierwszy w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął trzecie miejsce.

Ostatni raz konkursy w Bad Mitterndorf odbywały się w sezonie 2017/2018. Wtedy triumfował Andreas Stjernen, który wyprzedził Daniela Andre Tande i Simona Ammana.

Skoki Bad Mitterndorf: Wyniki konkursu w Kulm 2020 online

Skoki w Bad Mitterndorf zapowiadają się niezwykle emocjonująco ze względu na zacięta rywalizację w Pucharze Świata. Liderem jest Stefan Kraft, ale ma tylko 68 punktów przewagi na drugim Karlem Geigerem. Trzeci jest Dawid Kubacki, który do lidera traci 173 punkty. Kamil Stoch jest szóste ze stratą 440 punktów.

Konkurs w Bad Mitterndorf na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i WYNIKI live w sobotę od godz. 11.00.

RadioZET.pl/AN