Zamknij

Kwalifikacje do cyklu Planica 7 odwołane. Fatalne warunki wietrzne na Letalnicy

26.03.2021 13:15
Planica
fot. PAP

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego w ramach cyklu Planica 7 zostały odwołane z powodu fatalnych warunków na Letalnicy. Podmuchy wiatru na słoweńskiej skoczni sięgały 5 m/s, dlatego postanowiono odpuścić eliminacje i pozwolić wszystkim 67 zawodnikom wziąć udział w zawodach, które rozpoczną się planowo, o godzinie 15:00.

  • Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w ramach cyklu Planica 7 zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru
  • Odwołanie eliminacji oznacza, że zamiast siedmiu premiowanych punktami serii w Planica 7 odbędzie się tylko sześć
  • Pierwszy konkurs na Letalnicy z cyklu Planica 7 odbędzie się jeszcze w piątek o godzinie 15:00

Kwalifikacje przed piątkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. Do zaplanowanej na godzinę 15.00 rywalizacji przystąpi 67 zawodników, w tym sześciu Polaków.

Spośród biało-czerwonych wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka.

Kwalifikacje do Planica 7 odwołane. Fatalne warunki na Letalnicy

Odwołanie kwalifikacji oznacza, iż punktowanych serii w turnieju Planica 7 będzie sześć - po dwie w piątkowym i niedzielnym konkursie indywidualnym i obie z sobotnich zmagań drużynowych.

Zwycięzca rozgrywanego po raz trzeci mini cyklu otrzyma premię 20 tys. franków szwajcarskich. W 2018 roku zgarnął ją Stoch, a rok później Japończyk Ryoyu Kobayashi. Edycja 2020 nie odbyła się z powodu pandemii.

Triumf w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnił sobie już Norweg Halvor Egner Granerud. Trwa natomiast walka o małą Kryształową Kulę w lotach. Po czwartkowym zwycięstwie jej faworytem stał się Kobayashi. Choć polscy skoczkowie w ostatnich latach odnieśli mnóstwo sukcesów, to tego trofeum nie udało się zdobyć ani Adamowi Małyszowi, ani Stochowi.

PONIŻEJ ZAPIS RELACJI Z ODWOŁANYCH KWALIFIKACJI DO PIERWSZEGO KONKURSU INDYWIDUALNEGO W RAMACH CYKLU PLANICA 7:

RadioZET.pl