Zamknij

Andrzej Stękała 3. w kwalifikacjach w Zakopanem. Sześciu Polaków w konkursie

15.01.2021 18:55
Kwalifikacje Zakopane 2021
fot. PAP/EPA

Andrzej Stękała zajął 3. miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem. W zawodach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Eliminacje wygrał rekordzista Wielkiej Krokwi Yukiya Sato.

  • Siedmiu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem
  • W kwalifikacjach najlepiej spisał się Andrzej Stękała, który zajął 3. miejsce
  • Zwyciężył rekordzista Wielkiej Krokwi Yukiya Sato

Andrzej Stękała i Dawid Kubacki najlepiej z biało-czerwonych prezentowali się w dwóch seriach próbnych przed kwalifikacjami w Zakopanem. W eliminacjach to potwierdzili - pierwszy z nich zajął 3. miejsce, drugi zaś był 7.

Kwalifikacje toczyły się w zmiennych warunkach. Na początku wiało lekko pod narty, z czego skorzystał 5. w ostatecznych rozstrzygnięciach Antti Aalto. Dla najlepszych wiatr się odwrócił i musieli walczyć w dość mocnymi podmuchami w plecy. Nie wszyscy sobie z tym poradzili - lidere klasyfikacji generalnej Halvor Egner Granerud zajął dopiero 43. miejsce, a Kamil Stoch 19.

Kwalifikacje w Zakopanem WYNIKI:

Bardzo dobrze spisał się Klemens Murańka, który był 11. Paweł Wąsek zajął 23. miejsce, Jakub Wolny 29., a Piotr Żyła został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Klasą samą dla siebie był w piątek rekordzista Wielkiej Krokwi Yukiya Sato. Japończyk wygrał obie serie próbne i kwalifikacje.

Zapis relacji z kwalifikacji w Zakopanem

RadioZET.pl