Zamknij

Pięciu Polaków z kwalifikacją do konkursu w Innsbrucku. Koszmar Stocha

03.01.2022 14:40

Pięciu z sześciu Polaków, a więc Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Dawid Kubacki, awansowało do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Jako jedynemu z biało-czerwonych nie udało się to trzykrotnemu zdobywcy Złotego Orła - Kamilowi Stochowi. Eliminacje zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Kamil Stoch
fot. Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Kamil Stoch nie przebrnął kwalifikacji do wtorkowego, trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Trzykrotny triumfator tych prestiżowych zawodów został sklasyfikowany na 59. miejscu.

Stoch po raz drugi w karierze odpadł w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Poprzednio przydarzyło mu się to w 2009 roku w Oberstdorfie. Później trzykrotnie wygrał tę imprezę - w sezonach 2016/17, 2017/18 i przed rokiem.

Pięciu Polaków z kwalifikacją do konkursu w Innsbrucku. Koszmar Stocha

Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi, który po zwycięstwach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen prowadzi w klasyfikacji TCS. Japończyk uzyskał 126,5 m. Drugi był Austriak Jan Hoerl - 129 m, a trzeci Szwajcar Killian Peier - 127,5 m.

Z biało-czerwonych najlepiej spisał się Andrzej Stękała, który skoczył 122,5 m i zajął 18. miejsce. 26. był Piotr Żyła (117 m), 32. Paweł Wąsek (118 m), 34. Jakub Wolny (119 m), a 36. Dawid Kubacki (115 m). Stoch skoczył 114 m.

Znamy pary Polaków w konkursie TCS w Innsbrucku

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.), którzy zmierzą się ze sobą w pierwszej serii punktowanej. Do finałowej odsłony awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

Stękała będzie rywalizował ze Szwajcarem Simonem Ammannem, Żyła z Niemcem Constantinem Schmidem, Wąsek z Czechem Romanem Koudelką, Wolny z Norwegiem Danielem-Andre Tande, a Kubacki ze Słoweńcem Timim Zajcem.

Impreza tradycyjnie rozgrywana jest na dwóch skoczniach w Niemczech (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) oraz dwóch w Austrii (w Innsbrucku i Bischofshofen). Wtorkowy konkurs rozpocznie się o godz. 13.30.

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE DO TRZECIEGO KONKURSU TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI W INNSBRUCKU:

RadioZET.pl