Zamknij

PŚ w Wiśle: O której godzinie rozpoczną się kwalifikacje?

20.11.2020 15:58
kwalifikacje PŚ w Wiśle GODZINA
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kwalifikacje w Wiśle - GODZINA, DATA. O której godzinie rozpoczynają się kwalifikacje PŚ w Wiśle? Kiedy skoczkowie powalczą w kwalifikacjach PŚ? W najbliższy weekend na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się inauguracja zimowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sprawdź podstawowe informacje przed kwalifikacjami w Wiśle. Kwalifikacje PŚ w Wiśle na żywo dziś na sport.radiozet.pl.

Kwalifikacje w Wiśle - o której godzinie i kiedy są? W piątek skoczkowie zainaugurują rywalizację w Pucharze Świata 2020/21. Po sesji treningowej zawodnicy powalczą w kwalifikacjach o prawo do startu w niedzielnym konkursie indywidualnym. Dzień wcześniej zaplanowano zmagania drużynowe. Mimo że PŚ w Wiśle odbędzie się bez udziału kibiców z powodu obostrzeń wywołanych pandemią koronawirusa, to nie oznacza, że fani przed telewizorami będą narzekać na brak emocji.

W Wiśle zabraknie skoczków z Finlandii i Włoch. Poza nimi na starcie pojawią się najlepsi zawodnicy świata. Warto przypomnieć, że Wisła jako jedyna w tym roku zorganizowała zawody z cyklu Letniego Grand Prix, spełniając wszelkie wymogi sanitarne. Teraz sportowcy znów wrócą na obiekt im. Adama Małysza, gdzie rozpoczną zimowe zmagania.

Puchar Świata w skokach narciarskich: Kalendarz na sezon 2020/2021

Skoki w Wiśle: Godzina i data kwalifikacji. O której skaczą Polacy?

W ubiegłym sezonie fantastyczną formę prezentował Dawid Kubacki, który m.in. triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Poza nim dobrze spisywał się też lider polskiej kadry Kamil Stoch. W klasyfikacji generalnej skoczek z Zębu musiał uznać wyższość swojego kolegi, który zajął czwarte, a on sam piąte miejsce w tabeli. Kryształowej kuli bronić będzie Stefan Kraft.

PŚ w Wiśle - kwalifikacje: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć skoki?

W kwalifikacjach w Wiśle wystartuje aż 12 polskich skoczków. Poza najbardziej znanymi z biało-czerwonych w Pucharze Świata w skokach narciarskich zadebiutuje Jarosław Krzak. Przed tym sezonem doszło do sporej zmiany w reprezentacji Polski, w której połączono kadrę A i B. Takie rozwiązanie miało być odpowiedzią na kłopoty z zapleczem, który pojawił się w poprzednim sezonie.

Kwalifikacje w Wiśle: O której godzinie? Kiedy?

Kwalifikacje PŚ w Wiśle na żywo odbędą się w piątek, 20 listopada o godzinie 18:00. Relacja na żywo live i wyniki online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/