Zamknij

Kwalifikacje LGP w Wiśle - GODZINA. Kiedy skaczą Polacy? O której?

16.07.2021 10:50
Kamil Stoch
fot. Damian Klamka/East News

Kwalifikacje Letniego GP w Wiśle GODZINA i DATA. Kiedy skaczą Polacy w Wiśle? O której godzinie kwalifikacje z udziałem biało-czerwonych? Zawodnicy inaugurują zmagania w letnim cyklu Grand Prix w skokach. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Kwalifikacje LGP w Wiśle 2021 zainaugurują letni sezon w skokach. Zawodnicy po ponad stu dniach wracają do rywalizacji, ale tym razem na igielicie. Tradycyjnie zmagania rozpoczną się na obiekcie im. Adama Małysza, który po raz dwunasty z rzędu otworzy letni cykl.

W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy skrócili sezon Letniego GP do tylko dwóch konkursów, które także odbyły się w Polsce. Wówczas na skoczni w Wiśle-Malince dwukrotnie zwyciężał Dawid Kubacki. Na szczęście w tym roku sytuacja epidemiczna wygląda mniej groźnie, dlatego FIS podjęło decyzję o zorganizowaniu Letniego GP łącznie w siedmiu miastach - poza Wisłą, skoczkowie udadzą się do Courchevel, Szczuczyńska, Czajkowskiego, Rasnova, Hinzenbach i Klingenthal.

Kwalifikacje Letniego GP w Wiśle: Transmisja TV. Gdzie obejrzeć na żywo?

W kwalifikacjach LGP w Wiśle zaprezentuje się łącznie 54 zawodników w tym dwunastu Polaków. Biało-czerwonych reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak.

Program LGP w Wiśle: Kiedy i o której odbędą się konkursy? [TERMINARZ]

Kwalifikacje LGP w Wiśle: Kiedy skaczą Polacy? O której godzinie? [DATA, GODZINA]

Rekord na igielicie w Wiśle-Malince należy do Anders Fannemela. Norweg w 2016 roku uzyskał 137,5 metra. Warto dodać, że na obiekcie im. Adama Małysza po raz pierwszy zaprezentują się też panie.

Kwalifikacje LGP w Wiśle 2021 zaplanowano w piątek, 16 lipca o godzinie 17:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl