Zamknij

Kulisy kontuzji Kamila Stocha. Prawda jest inna, niż sądzono

13.01.2022 14:29
Kulisy kontuzji Kamila Stocha
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Kamil Stoch w środę nabawił się kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z występu w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem. W mediach pojawiły się informacje, że zawodnik doznał urazu podczas gry w siatkonogę. Okazuje się, że to nie do końca prawda.

Kamil Stoch szykował się do powrotu do rywalizacji w Pucharze Świata 2021/2022. Po nieudanych kwalifikacjach na Bergisel w Innsbrucku do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni wycofał się z austriackiej części prestiżowego cyklu, wrócił do domu, by odpocząć i mentalnie przygotować do drugiej połowy sezonu. Na początku lutego w Pekinie odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie i to tam 34-latek wraz z kolegami z kadry ma pokazać pełnię swoich możliwości. Wrócić chciał jednak wcześniej, przed rodzimą publicznością w Zakopanem.

Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, gdy z obozu reprezentacji Polski płynęły pozytywne informacje, w środę zdarzył się pechowy wypadek. Podczas gry w siatkonogę Stoch skręcił staw skokowy i musiał zrezygnować ze startu na Wielkiej Krokwi. Tak przynajmniej informowały liczne media. Okazuje się, że prawda jest trochę inna.

Kamil Stoch nie grał w siatkonogę

Kontuzja Kamila nie wydarzyła się w momencie gry w siatkonogę, w akcji. Reszta grała, a skoczek po prostu pobiegł po piłkę, która uciekła. Wtedy się to wydarzyło - zdradził trener Michal Dolezal w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport.

Są też bardziej pozytywne wieści. - Kamil pracuje z fizjoterapeutą od rana. [...] Kontuzja nie jest lekka, ale będzie w stanie przygotować zawodnika do igrzysk. Teraz głównie koncentrują się na lekkich zabiegach zmniejszających obrzęk. W ciągu dwóch, trzech dni Stoch ma zacząć ruszać kostką - przyznał Czech. Dodał, że "do igrzysk z Kamilem wszystko będzie w porządku", a nawet, że w Pekinie "jest w stanie zdobyć medal".

Relacje na żywo z weekendu PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem na sport.radiozet.pl w dniach 14-16 stycznia.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl