Zamknij

Tak Kubacki zachował się po fatalnym konkursie w Wiśle

06.12.2021 08:27
Dawid Kubacki w Wiśle
fot. Twitter screen

Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do serii finałowej niedzielnego konkursu w Wiśle. Mimo fatalnego wyniku mistrz świata z Seefeld pokazał klasę i poświęcił sporo czasu kibicom.

Dawid Kubacki razem z reprezentacją Polski skoczków był o włos od podium w konkursie drużynowym, w którym biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. Zawodnicy dali nadzieje kibicom, że w zmaganiach indywidualnych będą bić się o najwyższe lokaty. Niestety, w niedzielę najlepszy z kadry okazał się jedenasty Kamil Stoch.

Przed własną publicznością nie popisał się te Dawid Kubacki, który nie zdołał awansować do drugiej serii, zajmując 32. miejsce. To był kolejny jego występ, po którym nie zdobył punktów. Mistrz świata z Seefeld z pewnością jest rozgoryczony swoją formą, ale to spowodowało, że zapomniał o fanach, którzy przyjechali na weekend do Wisły. Filip Czyszanowski z TVP Sport opublikował nagranie, na którym Kubacki poświęca czas kibicom.

Klasa Kubackiego po nieudanym konkursie w Wiśle [WIDEO]

- Dawid Kubacki klasa w relacjach z kibicami. Do zdjęć po fatalnym weekendzie stawał przez dobre pół godziny. Zachowując rzecz jasna dystans - napisał dziennikarz.

Ostatecznie Dawid Kubacki nie znalazł się w kadrze na następne konkursy w Klingenthal. Decyzją Michala Doleżala skoczek wraz z Jakubem Wolnym, Klemensem Murańką i Andrzejem Stękałą będzie trenował w austriackim Ramsau pod okiem Grzegorza Sobczyka i Macieja Maciusiaka.

RadioZET.pl