Zamknij

Kubacki przekazał świetne wieści: O północy mogę wsiadać w auto

22.01.2022 17:19
Dawid Kubacki
fot. GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Dawid Kubacki w rozmowie w studiu TVN potwierdził, że w nocy z soboty na niedzielę zakończy izolację z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. To oznacza, że skoczek następnego dnia będzie mógł dołączyć do biało-czerwonych, którzy trenują w Zakopanem.

Dawid Kubacki przed weekendem PŚ w Zakopanem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. To wykluczyło go ze startu na Wielkiej Krokwi, a sam zawodnik był zmuszony poddać się izolacji. W czasie łączenia w studiu PŚ w Titisee-Neustadt mistrz świata z Seefeld zdradził, że za kilka godzin będzie mógł wyjść z domu.

- Izolacja kończy się dziś. Od północy mogę wsiadać w auto i gdzieś jechać. Na szczęście to już końcówka kwarantanny - przyznał w rozmowie z Damianem Michałowskim i Sebastianem Szczęsnym.

Mimo zamknięcia Kubacki wyjaśnił, że aktywnie spędził ten czas, a o wszystko zadbał sztab szkoleniowy.

Dawid Kubacki kończy izolację

- Mi, żonie i córce nic się nie stało. Żyliśmy zamknięci w domu, a sztab zadbał o to, bym się nie nudził. Miałem rozpisany plan treningowy. Po informacji o zakażeniu podrzucono mi do garażu sprzęt do ćwiczenia. W ten sposób spędzałem wolny czas. Te treningi były mocniejsze niż standardowo, kiedy startujemy w Pucharze Świata - powiedział.

Jedynym skoczkiem, którego jeszcze obejmuje kwarantanna jest Piotr Żyła. Zawodnik wciąż ma szansę wylecieć razem z kadrą na ZIO do Pekinu. Warunkiem jest uzyskanie czterech negatywnych wyników testu na obecność COVID-19.

RadioZET.pl