Zamknij

Tajner wskazał kandydatów do zastąpienia Horngachera

Krzysztof Sobczak
05.03.2019 12:12
Tajner nie wierzy w pozostanie Horngachera
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Prezes Polskiego Związki Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie widzi większych nadziei na pozostanie Stefana Horngachera. - Wszystko wskazuje na to, że Austriak zakończy niebawem współpracę z kadrą polskich skoczków - mówił na antenie Radia Dla Ciebie. Wskazał też jego potencjalnych następców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W sobotę Adam Małysz poinformował, że Stefan Horngacher otrzymał oficjalną ofertę poprowadzenia reprezentacji Niemiec. Szkoleniowiec poprosił jednak o czas do namysłu i swoją decyzję ma ogłosić przed ostatnim weekendem Pucharu Świata w Planicy (22-24 marca). Apoloniusz Tajner w rozmowie z RDC nie pozostawia jednak większych złudzeń na przedłużenie umowy z Austriakiem.

- Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż negocjacje z Niemieckim Związkiem Narciarskim nie zakończą się porozumieniem. Być może w tej chwili jest na etapie analizy kontraktu. Bardziej prawdopodobne jest jednak, iż Stefan Horngacher odejdzie. Wszystko ku temu zmierza - przyznał prezes PZN.

Kto zastąpi Stefana Horngachera?

Tajner wymienił kilka nazwisk trenerów, którzy mogliby przejąć kadrę biało-czerwonych. Wśród nich jest między innymi... aktualny szkoleniowiec Niemców, Werner Schuster.

- Jest kilka rozwiązań, które mogłyby być równorzędne, do tego, co oferował nam Horngacher. Werner Schuster, Alexander Stoeckl czy Ronny Hornschuh. Nawet pojawiło się nazwisko Andreasa Bauera, trenera niemieckiej kadry kobiet - powiedział.

RadioZET.pl/RDC/KS/AN