Wyprawa na K2 – Denis Urubko może mieć problem z zejściem? [NOWE FAKTY]

Maciej Walasek
25.02.2018 21:50
Wyprawa na K2 – Denis Urubko może mieć problem z zejściem? [NOWE FAKTY]
fot. PAP

Położenie i losy Denisa Urubko wciąż są nieznane. Krzysztof Wielicki zwraca uwagę na pogodę, która ma się w najbliższej przyszłości pogorszyć. Kierownik polskiej wyprawy na K2 zdradza też, kiedy Rosjanin najprawdopodobniej ma zaatakować szczyt.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę Denis Urubko opuścił bazę bez pozwolenia kierownictwa. Wspinacz zamierza zdobyć szczyt do 28 lutego, bo - jak sam zaznaczał - kończy się wtedy zima. W rozmowie z TVN24 Wielicki podkreśla, że z atakiem na szczyt nie ma żadnych obaw, co do Denisa Urubko. Jednak ma wątpliwości, co do pogody, jaka może mu towarzyszyć w trakcie zejścia.

Zobacz także

- On jest dobrze zaaklimatyzowany i bardzo sprawny. Jest świetny. Daję mu szanse na wejście, bo to naprawdę mocny zawodnik. Prognoza jest taka pół na pół. Gorsza będzie podczas zejścia, czyli w poniedziałek, kiedy prawdopodobnie zaatakuje szczyt – wyjaśnił.

W niedzielę Wielicki poinformował, że z Urubką nie ma żadnego kontaktu, ponieważ himalaista odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu. Teraz Polak wyraża jasne obawy o swojego kolegę.

- Przy ataku ma być jeszcze jest względnie dobrze, ale już po południu warunki się pogorszą. Bardzo martwię się o jego zejście. Jak przyjdzie zachmurzenie, a ma być opad śniegu i silny wiatr, to wracając można się zgubić. Boję się o niego.

RadioZET.pl/TVN24/MW