Zamknij

Znany dziennikarz poprowadzi studio przed konkursami skoków? "Trwają przymiarki"

22.10.2021 15:23
Znany dziennikarz poprowadzi studio przed konkursami skoków? "Trwają przymiarki"
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Krzysztof Skórzyński ma zostać prowadzącym lub współprowadzącym programu o skokach narciarskich w TVN – poinformował portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz niedawno został zawieszony przez stację za rzekome doradzanie Michałowi Dworczykowi, szefowi kancelarii premiera.

Krzysztof Skórzyński według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, będzie pracował przy obsłudze Pucharu Świata w skokach narciarskich. Były dziennikarz TVN24 i „Faktów” TVN miałby zostać prowadzącym studio lub jednego z magazynów poświęconych tej dyscyplinie.

Skórzyński został zawieszony za to, że miał odpowiadać na maile, które rzekomo pochodziły ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. 

Krzysztof Skórzyński poprowadzi w TVN studio przed konkursami  w skokach? 

Krzysztof Skórzyński w odpowiedzi na te zarzuty stwierdził, że "nigdy nie wymieniał maili z Michałem Dwoczykiem", ani mu nie doradzał. Po kilku dniach w sieci pojawiły się screeny przechwyconej wiadomości mailowej, które rzekomo pochodziły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Polityk prosił Skórzyńskiego zerknięcie na proponowaną odpowiedź na pytania wysłane do niego przez serwis Oko.press. Kierownictwo TVN24 zareagowało na to wydarzenie zawieszając Skórzyńskiego.

Jak poinformował portal Wirtualne Media, biuro prasowe TVN Grupy Discovery nie chce na razie zdradzać, w jakiej roli Skórzyński będzie pracował przy rozgrywkach. „Szczegóły mamy poznać w przyszłym tygodniu. Z naszych informacji wynika, że ostateczna decyzja w tej sprawie wciąż nie zapadła. Trwają przymiarki. W grę może wchodzić funkcja współprowadzącego studio lub gospodarza jednego z magazynów poświęconych skokom” – czytamy na WM.

Skoki w TVN. TVP traci transmisje

W ostatnich latach TVP i TVN dzieliły się prawami transmisyjnymi do skoków narciarskich, ale od tego roku wszystko się zmieni. Grupa Discovery nie dogadała się z publicznym nadawcą i nie udzieliła sublicencji TVP. Skoki narciarskie po dwóch dekadach praktycznie znikną z Telewizji Polskiej. 

W TVP pozostaną tylko  konkursy w Wiśle i Zakopanem, a także mistrzostwa świata w lotach narciarskich i (prawdopodobnie) konkursy olimpijskie w Pekinie.

RadioZET.pl/PAB