Zamknij

Polski skoczek narciarski kończy karierę! Będzie pracować dla żony Stocha

Andreas Nicolaides
05.04.2018 09:58
skoki narciarskie
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EASTNEWS

Krzysztof Miętus zakończył karierę. Decyzja byłego już skoczka narciarskiego jest o tyle zaskakująca, że ma zaledwie 27 lat. Ponadto w minionym sezonie był członkiem kadry A polskich skoczków. Teraz Miętus będzie pracował dla... żony Kamila Stocha.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Miętus kończy karierę

Miętus otrzymał posadę drugiego trenera w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane, założonym w 2014 roku przez Ewę Bilan-Stoch. Trenuje w nim 21 chłopców i dwie dziewczynki. Zawodnikami tego klubu są też Kamil Stoch i Stefan Hula.

- Nie wyobrażam sobie, abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę sprawdzenia się w innej roli - cytuje zawodnika serwis skijumping.pl.

Krzysztof Miętus - co osiągnął?

Krzysztof Miętus ma w swoim dorobku dwa miejsca na podium w zawodach drużynowych Pucharu Świata. Ze srebrnego medalu cieszył się w styczniu 2013 roku w Zakopanem, brązowy medal dołożył dwa miesiące później w Lahti.

W sezonie 2012/2013 wywalczył najlepsze w karierze miejsce w konkursie indywidualnym. W Klingenthal był 11. W klasyfikacji generalnej uzbierał 103 punkty, co dało mu na koniec 38. miejsce.

Jeszcze w kwietniu 2017 roku Miętus był włączony do kadry A, prowadzonej przez Stefana Horngachera. Jesienią został przesunięty do kadry B. Teraz, po zakończeniu sezonu, poinformował, że kończy karierę.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/skijumping.pl/AN