Krzysztof Miętus wyjaśnia zakończenie kariery

Maciej Walasek
07.04.2018 11:20
Krzysztof Miętus

Krzysztof Miętus w wieku 27 lat zakończył karierę skoczka narciarskiego. Teraz były już zawodnik tłumaczy powody swojej decyzji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2008 roku Krzysztof Miętus zadebiutował w zawodach Pucharu Świata. Jego najlepsze miejsce to 11. pozycja w Klingenthal. W konkursach drużynowych dwa razy stawał na podium. W zeszłym sezonie, 27-latek dołączył do kadry A w sezonie letnim. Jednak tylko dwa razy udało mu się zdobyć punkty. W wywiadzie dla Onetu ujawnił dlaczego podjął taką decyzję.

Zobacz także

- Wyniki, a przede wszystkim poziom moich skoków, nie były satysfakcjonujące. W czasie sezonu nie myślałem jednak o kończeniu kariery. Walczyłem do końca. Coś jednak poszło nie tak. Może po prostu za bardzo chciałem wrócić do Pucharu Świata i to mnie blokowało. Czasami tak się zdarza – wyjaśniał Miętus.

- Mogę powiedzieć jedynie, że jestem bardzo wdzięczny trenerowi Horngacherowi za szansę, jaką od niego otrzymałem. To naprawdę świetny fachowiec, co zresztą pokazują wyniki osiągane przez zawodników prowadzonych przez niego. Po prostu nie mogłem pokonać pewnej bariery i tyle – dodał.

27-latek zostanie drugim trenerem w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane, który w 2014 roku został założony przez Ewę Bilan-Stoch.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Pytanie o Stocha w "Milionerach". Gracz wykorzystał na nim dwa koła ratunkowe

Maciej Kot na wakacjach z dziewczyną. Zobacz ZDJĘCIA

RadioZET.pl/Onet/MW