Adam Małysz poddał się dobrowolnej kwarantannie. Ma radę dla Polaków

14.03.2020 15:56
Adam Małysz poddał się domowej kwarantannie
fot. Adam Małysz/Instagram

Adam Małysz po powrocie z Norwegii, gdzie koronawirusa wykryto już u 750 osób, postanowił zastosować się do zaleceń władz i poddał się dowolnej kwarantannie. Najbliższy okres zamierza spędzić w domu i o to samo prosi kibiców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich wraz z trenerami i dyrektorem kadry Adamem Małyszem ostatnie dni spędziła w Norwegii, gdzie rozgrywano cykl Raw Air 2020. Rywalizacja miała zakończyć się w niedzielę w Vikersund, ale ze względu na postępującą pandemię koronawirusa w tym kraju Międzynarodowa Federacja Narciarska zgodnie z rekomendacją miejscowego rządu przed konkursem w Trondheim odwołała dalsze zmagania.

Skoczkowie przechodzą dobrowolną kwarantannę

Biało-czerwoni wrócili do kraju prezydenckim samolotem i natychmiast poddali się dobrowolnej kwarantannie. W domu pozostają zawodnicy, ale także Adam Małysz.

"Po powrocie z Norwegii zastosowałem się do zaleceń Ministra Zdrowia i postanowiłem, że najbliższy okres poświęcę na odpoczynek, spędzanie czasu z bliskimi i zajmę się czynnościami, na które nigdy nie mam czasu. Tak więc zabrałem się za czytanie książek, które do tej pory cały rok leżały na półkach" - napisał "Orzeł z Wisły".

"Tobie też polecam, żebyś w końcu się zrelaksował. #zostanwdomu i zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Wspólnie zawalczmy o naszą przyszłość" - zwrócił się do kibiców.

Koronawirus w Polsce

Do tej pory w Polsce potwierdzono 93 przypadki koronawirusa. Zmarły dwie osoby - 57-letnia kobieta w Poznaniu i 73-letni mężczyzna we Wrocławiu. Oboje zmagali się też z chorobami towarzyszącymi.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl