Zamknij

Wielka akcja norweskich skoczków. Pomogą starszym, samotnym i schorowanym

Krzysztof Sobczak
16.03.2020 16:38
Norwescy skoczkowie pomogą starszym i samotnym
fot. Hopplandslaget/Instagram

Członkowie reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich, zarówno męskiej jak i kobiecej, rozpoczęli akcję pomocy w zakupach dla osób starszych i samotnych, które nie mogą zrobić tego same z powodu epidemii koronowirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Akcję „Hopp Hjelpen” (Pomoc skoków) zapoczątkowała w niedzielę mistrzyni olimpijska i świata Maren Lundby w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej pozostali członkowie reprezentacji, oferując pomoc w zakupach artykułów spożywczych i w aptekach w miejscach ich zamieszkania.

Poza tym skoczkowie oferują pomoc telefoniczną. "Czujesz się samotnie, napisz do nas i jak się uda, to zadzwonimy do ciebie i pogadamy i o skokach i wszystkim. Chcemy pomóc. To dla nas naturalna narodowa praca społeczna” - napisali na profilach reprezentacji e mediach społecznościowych.

Koronawirus w Norwegii: Skoczkowie pomogą potrzebującym

obecnie sportowiec w Norwegii Lundby napisała na kilku portalach społecznościowych: "Chce pomóc. Potrzebujesz wsparcia, daj znać. Chętnie ci pomogę i przyniosę zakupy do domu”. Zaznaczyła, że chodzi o jej miejsce zamieszkania, czyli gminę Vestre Toten.

Skoki narciarskie w Norwegii to sport, który rozwija się głównie dzięki armii wolontariuszy i osób pracujących społecznie. "Po takim dopingu i wsparciu, jakie otrzymaliśmy w ostatnich latach, teraz chcemy dać coś od nas w zamian. W zaistniałej wyjątkowo trudnej sytuacji jest to zupełnie normalne” - powiedział kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen na antenie kanału telewizji TV2.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Norwegii wykryto do tej pory 1077 przypadków choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Zmarła jedna osoba.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP