Zamknij

FIS odwołuje próbę przedolimpijską. Koronawirus wygrywa ze skokami

02.12.2020 13:58
Kamil Stoch
fot. AP/EAST NEWS

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdziła decyzję Chińskiego Związku Narciarskiego. Organizacja razem z lokalnym komitetem organizacyjnym w Yanqing postanowiła odwołać zimowe zawody Pucharu Świata zaplanowane na luty i marzec 2021 roku z powodu koronawirusa. To cios dla skoków narciarskich, dla których przedolimpijska próba w Zhangjiakou nie dojdzie do skutku.

Puchary Świata w narciarstwie alpejskim, skokach narciarskich i biegach miały być próbami przedolimpijskimi. Jednak w związku z wprowadzeniem przez władze administracyjne Chin obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających, rywalizacja sportowa - jak poinformowano - musi zostać odwołana.

– Mimo że ryzyko w Yanqing jest niskie, zdrowie sportowców i wszystkich uczestników musi być naszym priorytetem. Konieczne jest również to, aby zawodnicy mogli skupić się na swoich osiągnięciach, a szczególnie na całkowicie nowym i bardzo trudnym stoku - zaznaczył prezydent FIS Gian-Franco Kasper.

Skoki narciarskie: Próba przedolimpijska w Zhangjiakou odwołana

Odwołane zawody to PŚ w skokach narciarskich (13-14 lutego) i kombinacji norweskiej oraz alpejski PŚ kobiet - zjazd i supergigant (27-28 lutego). Te zawody miały się odbyć na obiektach w Yanqing, peryferyjnej dzielnicy Pekinu. Odwołano także PŚ w biegach (19-21 marca) na trasach w Zhangjiakou.

Nie odbędą się także zaplanowane w dniach od 18 do 28 lutego mistrzostwa świata w snowboardzie w Yanqinq.

FIS szuka nowych lokalizacji dla tych imprez.

RadioZET.pl/PAP, fis-ski.com