Zamknij

Ogromne cięcia w norweskich skokach narciarskich. Co z zawodnikami?

29.03.2020 17:33
Masowe zwolnienia w norweskiej federacji
fot. Shutterstock

Norweska federacja narciarska (NSF) zdecydowała się w sobotę zwolnić tymczasowo 96 ze 142 zatrudnionych osób. Największe cięcie dotyczy skoków narciarskich, w których pozostało siedem z 23 etatów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

- Skrócony sezon i odwołane zawody spowodowały, że wstępnie obliczone straty wynoszą około pięciu milionów euro tylko za marzec. W każdej dyscyplinie naszej federacji pozostał na etacie tylko główny trener i osoby odpowiedzialne za finanse i współpracę ze sponsorami - poinformowała NSF.

Federacja zmniejszyła znacznie budżet dla skoków narciarskich z powodu ogromnych strat, które zostały wygenerowane przez turniej cyklu Raw Air. Zawody w Oslo i Lillehammer ze względu na zagrożenie koronawirusem odbyły się bez publiczności, a kolejne konkursy w Trondheim i Vikersund zostały odwołane.

Budżet na skoki do soboty wynosił trzy miliony euro na sezon. Teraz zostanie obcięty o 25 procent, lecz jest to sytuacja na dzień dzisiejszy. W przypadku rozwoju epidemii koronowirusa może to być znacznie więcej.

- Nadal zatrudnieni pozostają dwaj trenerzy Alexander Stoeckl w reprezentacji męskiej i Christian Meyer szkoleniowiec kobiet - powiedział dyrektor d/s skoków narciarskich w NSF Clas Brede Brathen.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP