Zamknij

MŚ w lotach zagrożone. Organizatorzy zmieniają plan działania

27.02.2020 11:05
Koronawirus zablokuje MŚ w Planicy?
fot. Shutterstock

Mistrzostwa świata w lotach w Planicy stoją pod dużym znakiem zapytania. Portal siol.net podaje, że organizatorzy nie są pewni, czy impreza dojdzie do skutku. Mimo to na wszelki wypadek przygotowywany jest plan awaryjny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus sieje postrach w wielu europejskich krajach i niemiłosiernie zbliża się do słoweńskiej granicy. Chociaż w Słowenii nie potwierdzono obecności wirusa, tak mieszkańcy obawiają się wybuchu epidemii, dlatego wykupują maseczki ochronne i środki dezynfekujące. Mimo niepewnej sytuacji, organizatorzy MŚ w lotach są w stałym kontakcie z Międzynarodową Federacją Narciarską.

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

- Dzień i noc jesteśmy w kontakcie z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS). Na razie nie można jednak nic jednoznacznie stwierdzić. Przygotowujemy jednak wszystkie możliwe scenariusze. Czekamy też na zalecenia i instrukcje władz państwowych – tłumaczył w rozmowie z serwisem siol.net, Tomi Trbovc, który odpowiada za kontakty z mediami.

Trbovc podkreślił, że gdyby spełnił się najczarniejszy scenariusz i nie udałoby się przeprowadzić MŚ w lotach, impreza nie zostałaby całkowicie odwołana, lecz przeniesiona na kolejny rok.

Przez koronawirusa słoweńscy organizatorzy są świadomi, że przy ewentualnym odwołaniu zawodów, ponieśliby spore koszty. W związku z tym poprawili plan działania i finalne przygotowania do imprezy zaczną z opóźnieniem.

Koronawirus: INFOLINIA. Jaki jest NUMER TELEFONU? Po co jest infolinia? Kiedy dzwonić? [GODZINY, KONTAKT]

MŚ w lotach w Planicy mają odbyć się w dniach 19-22 marca.

RadioZET.pl/siol.net