Zamknij

Jest pierwszy wynik testu na koronawirusa w kadrze skoczków

23.06.2020 22:05
Łukasz Gębala z negatywnym wynikiem na koronawirusa
fot. ANDRZEJ LANGE/East News

Łukasz Gębala, fizjoterapeuta w kadrze polskich skoczków narciarskich uzyskał negatywny wynik na koronawirusa – dowiedział się portal sport.pl. To bardzo dobra informacja, ponieważ był on najbardziej narażony na kontakt z wirusem.

W poniedziałek Adam Małysz zszokował swoich kibiców, informując, że jest chory na koronawirusa. Na szczęście „Orzeł z Wisły” przechodzi chorobę bezobjawowo i sam czuje się dobrze. W związku z całą sytuacją, PZN postanowił, że cała kadra przejdzie badania na koronawirusa. Testy zaplanowano na środę, ale jeden z członków biało-czerwonych, fizjoterapeuta, Łukasz Gębala ma go już za sobą.

Serwis sport.pl przekazał, że Gębala uzyskał negatywny wynik, co jest bardzo dobrą informacją. Warto zaznaczyć, że to właśnie on był potencjalnie najbardziej narażony na kontakt z wirusem, ponieważ widział się z Adamem Małyszem, a w dodatku spędzał sporo czasu ze wszystkimi kadrowiczami.

Zakażenie Małysza skomplikowało przygotowania polskich skoczków. W poniedziałek, 22 czerwca biało-czerwoni mieli rozpocząć pierwszy zagraniczny obóz. Cała sytuacja zmusiła ich do zmiany planów i przeniesienia obozu  na skocznię w Wiśle.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/sport.pl