FIS boi się zakończyć sezon skoków. Co dalej z Pucharem Świata?

12.03.2020 11:47
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

W środę rano Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zwołała pilne zebranie z członkami reprezentacji startujących w Pucharze Świata. Mimo długiej debaty, nie zdecydowała się jednak zakończyć sezonu. Decyzję o dalszych losach Pucharu Świata i Raw Air ma jednak przekazać o godz. 14.00.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- FIS wstrzymuję się z decyzją. Decyzja o Raw Air należy do władz Norwegii - poinformował Filip Czyszanowski z TVP Sport. Dodał też, że jutro zapadnie decyzja w sprawie mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy.

Koronawirus. Co dalej ze skokami narciarskimi?

Na tę chwilę zawody, mimo szerzącej się epidemii koronawirusa, odbywać się będą zgodnie z programem, tyle że bez udziału kibiców. Informację, że FIS nie ma odwagi samodzielnie podjąć decyzji, potwierdzają obecni w Norwegii dziennikarze - m.in. Dominik Formela ze skijumping.pl.

- Środowisko skoków narciarskich czeka na głos rozsądku. Ten musi nadejść z zewnątrz, ponieważ wewnątrz brakuje chętnego do jego zabrania. Zabawa w Raw Air - na ten moment - trwa - napisał.

AKTUALIZACJA: Decyzję dotyczącą tego, czy Raw Air zostanie przerwane, mamy poznać o godz. 14.00.

Przypomnijmy, że konkurs Raw Air w Trondheim planowo ma odbyć się jeszcze dziś o godz. 17.00. Jeśli dojdzie do skutku, Kamil Stoch będzie bronić w nim pozycji lidera cyklu.

Raw Air 2020 - KLASYFIKACJA generalna: TABELA

RadioZET.pl/AN