Zamknij

MŚ w lotach odwołane przez koronawirus? FIS śledzi sytuację

24.02.2020 16:32
Koronawirus sparaliżuje MŚ w Planicy?
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Mistrzostwa świata w lotach w Planicy stają pod znakiem zapytania. Wszystko przez koronawirus, który paraliżuje północną część Włoch, gdzie odwoływane są kolejne imprezy sportowe. Kompleks słoweńskich skoczni narciarskich położony jest niecałe 100 kilometrów od jednej z tzw. czerwonych stref.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus szaleje we Włoszech. W północnej części Półwyspu Apenińskiego 11 gmin zostało objętych kwarantanną w związku z występowaniem koronawirusa. Władze siatkarskiej Serie A1 podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek do 1 marca. Podobnie postępują włodarze piłkarskiej Serie A, gdzie w miniony weekend przełożono cztery spotkania.

Koronawirus we Włoszech. Zawieszono wszystkie siatkarskie rozgrywki

Wobec epidemii w regionie Lombardi - Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano oraz w regionie Wenecji Euganejskiej - Vo’ Euganeo (Padwa) utworzono tzw. czerwone strefy. Prawdopodobnie wirus może zjawić się w oddalonej o blisko 100 kilometrów od Wenecji Euganejskie – słoweńskiej Planicy, w której w dniach 19-22 marca zaplanowano mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Koronawirus: MŚ w lotach odwołane? FIS bada sytuację

GIS odradza podróże do Włoch. Ponad 150 przypadków zakażenia koronawirusem

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) traktuje sprawę poważnie i razem z organizatorami monitorują sytuację. Departament komunikacji FIS-u w rozmowie z portalem sport.pl poinformował, że federacja jest w kontakcie z lokalnymi włazami ws. wybuchu ognisk koronawirusa. W przypadku, gdy dojdzie do jakichkolwiek zmian, zostanie wydany specjalny komunikat.

- Uważnie monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z władzami słoweńskimi oraz FIS-em. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, a my będziemy regularnie informować kibiców o postępach – dodaje rzecznik MŚ w lotach w Planicy, Tomi Trbovec.

Z kolei Walter Hofer przypomina o tzw. Komitecie ds. nagłych, którego zadaniem jest zajmowanie się poza sportowymi aspektami i to on może wydawać ewentualne komunikaty w tym temacie.

Trzeba podkreślić, że do Planicy wybiera się aż trzy tysiące Polaków, którzy wcześniej kupili bilety. W sumie przez cztery dni rywalizacji, na Letalnicy pojawi się ponad 70 tysięcy kibiców.

Najnowszy bilans epidemii we Włoszech to cztery ofiary śmiertelne i ponad 200 osób zarażonych. W samym tylko regionie Lombardia na północy zanotowano 165 przypadków.

RadioZET.pl/sport.pl